VI Gdański Festiwal Tańca: Hauschka, Edivaldo Ernesto „An encounter of improvised music & dance”

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Hauschka, Edivaldo Ernesto „An encounter of improvised music & dance”

Fot. Robin Thomson.

Wersja do druku

Udostępnij

VI Gdański Festiwal Tańca odbędzie się pod hasłem „SoundSpaceS”. Organizatorów interesuje w tym roku relacja między ciałem, dźwiękiem, ruchem, przestrzenią. Szukają  nowych ruchów, nowych dźwięków, nowych przestrzeni w sztuce, życiu, nas samych.  W tę przestrzeń idealnie wpisuje się wybuchowy duet muzyczno-taneczny – Hauschka i Edivaldo Ernesto z projektem An encounter of improvised music & dance.


Hauschka
to artystyczny pseudonim niemieckiego pianisty Volkera Bertelmanna, który szerokiej publiczności dał sie poznać przez ciekawy dobór repertuaru – od muzyki klasycznej do eksperymentalnej. Od 2004 roku nagrał siedem albumów, na których zgłębiał możliwości fortepianu preparowanego. Poprzez modyfikowanie wnętrzności fortepianu za pomocą folii aluminowej, taśmy klejącej, plastikowych butelek, dzwoneczków czy piłeczek ping-pongowych przekształcił ten instrument w małą sekcję rytmiczną. Muzyka Hauschki to niezwykle zorganizowana „twórcza deformacja” dźwięków klasycznego instrumentu, z których zbudowane są bajkowe kompozycje. Pracował z wieloma utalentowanymi muzykami, m.in. Music A.M czy zespołem Múm.

Edivaldo Ernesto – tancerz, choreograf, pedagog. Współpracował z takimi artystami jak David Zambrano, Mat Voorter, Robert Hilton, Faustin Linyekula, Sasha Waltz. Występował między innymi w projekcie Sascy Waltz Dialoge Freiburg w 2005, a od 2008 jest stałym członkiem zespołu Sasha Waltz & Guests. Od momentu legendarnego duetu z amerykańskim perkusistą Robynem Schulkowskim Edivaldo Ernesto rozwija swoją pasję do improwizacji.

Harmonogram festiwalu

Promocja na bilety za 30 zł na spektakl  Hauschka, Edivaldo Ernesto An encounter of improvised music & dance (10.06.2014 / godz.19.00) tylko w dniach 1 – 13.04.2014 (lub do wyczerpania puli biletów). Jedna osoba może kupić 2 bilety. Sprzedaż biletów prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

Więcej bieżących informacji o festiwaluwww.gdanskifestiwaltanca.pl i facebook.com/GdanskiFestiwalTanca.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close