VI Gdański Festiwal Tańca: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz „AD”

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz „AD”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

VI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na premierę spektaklu produkcji własnej AD Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza. Artysta : „Spektakl zachowany jest w konwencji performance (live act). Sytuacje sceniczne są szkicem, partyturą według której intuicyjnie kreuje rzeczywistość sceny. Sednem sprawy jest to, co wydarza się tu i teraz. Widz nie ma ślepo podążać za moją myślą, lecz aktywnie interpretować postrzegane znaki, sensy, gesty. Zagubienie, autodestrukcja, depresja, myśli samobójcze, bezsilność, niemoc są głównymi aspektami spektaklu.Samotność nie jako osamotnienie cierpiącego ale świadomie dokonany wybór wstąpienia na ścieżkę rozwoju duchowego, poszerzenia świadomości. Celem samym w sobie jest DROGA, poszukiwanie nowej głęboko osobistej jakości. To, co wydarza się na scenie jest konsekwencją mojego życia.”

AD / Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz / Trójmiejska Korporacja Tańca / premiera

koncept, choreografia, scenografia, kostiumy i wykonanie: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2014 / 20 min.

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz – aktor, performer, choreograf. W latach 1987-1995 był tancerzem i asystentem choreografa w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, występując między innymi w Umarli potrafią tańczyćMiasto Mężczyzn, Pasja, Tango. Od 1995 roku prowadzi Teatr Patrz Mi Na Usta, w Gdańsku i Berlinie. Współpracował z berlińskim teatrem Moving M3, Teatrem Babcia Zosia, Mariolą Brillowską, a w latach 1990-2003 z Sopockim Forum Integracji Nauki Kultury i Sztuki Sfinks w Sopocie. Tworzy choreografie do pokazów mody, autorskie performance i happeningi prezentując je w Polsce i za granicą.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close