VI Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2014: Preselekcja – dzień 2

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2014: Preselekcja – dzień 2

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

VI Gdański Festiwal Tańca odbędzie się pod hasłem „SoundSpaceS”. Organizatorów interesuje przede wszystkim relacja między ciałem, dźwiękiem, ruchem, przestrzenią. Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest 2014, towarzyszący festiwalowi, skierowany jest do artystów-tancerzy z krajów europejskich i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego w Europie. Jurorami tegorocznego Solo Dance Contest 2014 będą Laurie Uprichard (Francja/USA) – kurator, producent, krytyk, Quaternaire; Ruby Edelmann (Izrael) – choreograf, Dyrektor Artystyczny Machol Shalem Dance House w Jerozolimie; Anna Królica – krytyk tańca, kurator tańca, autorka książki Pokolenie Solo; Włodzimierz Kaczkowski – dyrektor Sceny Współczesnej, organizator Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania; Eryk Makohon – dyrektor Krakowskiego Centrum Choreograficznego, twórca Krakowskiego Teatru Tańca.

Pokazy preselekcyjne 5.06.2014:

1. 25 DE SETEMBRE: CAFE AMB LA MORT A LES 11 / premiera 15.03.2012 / Jordi Soler / Hiszpania / 1980
Założyciel Psicoproject en moviment z Barcelony. Współpracował z berlińskim KIM (kosmos in movement) oraz licznymi zespołami z Hiszpanii, Francji, Włoch i Niemiec.

2. IMMEDIATE SKETCH, NOT LONG PAST / premiera 13.02.2014 / Ewa Dziarnowska / Polska / 1991
Aktualnie związana z SEAD, ostatnio występowała w „Picnic with Old Masters” Michikazu Matsune w ramach Sommerszene Festival 2013. Swoją najnowszą choreografię prezentowała już w Berlinie, Hamburgu, Gdańsku i Salzburgu.

3. VOCALIZE / premiera GFT / Ema Jankovic / Chorwacja / 1991
Absolwentka Trinity Laban, tańczyła w NDT II i Joss Arnott Dance Company. Występowała w odtwarzaniu kreacji Rudolfa Labana do filmu pod dyrekcją Valerie Preston-Dunlop i Ali Curtis Jones, w Chorwacji grała w „La Femme” Saint Louis-Rhino oraz „Thirst” Velimira Veleva. Przed dołączeniem do JV2, tańczyła w „Glasshouses” Lewisa Majora.

4. DEEP STONE / premiera 25.02.2014 / Leonardo Diana / Włochy / 1978
Od 2003 tańczy oraz tworzy choreografie dla Company Versiliadanza Angeli Torriani Evangelisti, współpracował także z Bremen Theater i Puppets Theatre Porte Girevoli. Ukończył Accademia di Belle Arti in Florence.

5. THE HANDS / premiera 2.03.2014 / chor. Vertebra Dance-Collective
Marina Mazaraki / Grecja / 1984
Absolwentka SEAD i profesjonalnej szkoły tańca Niki Kodaxaki w Atenach. Występowała w Transitheart Productions z Linz, członek Vertebra Dance-Collective.

6. V ZEMI / premiera 23.11.2013 / Marketa Kuttnerova / Czechy / 1989
Ukończyła Dance Conservatory Duncan w Pradze, studiowała także na Fontys Hogeshool door de Kunsten oraz współpracowała z Romaną Ramer, Tanzburo Basel i Cathy Sharp Dance Ensamle. Ma na swoim koncie eksperymentalny projekt Tenze, wykorzystujący stymulację elektroniczną, a jej solo „V Zemi” zwyciężyło praski JJ Festival Competition. Aktualnie współpracuje z E.K.S.o.s.

7. UNDLAND / premiera 28.06.2013 / Jo Koppe / Niemcy / 1983
Studiował taniec W School for Dance, Improvisation and Performance we Fryburgu. Pracuje zarówno pod kierunkiem różnych choreografów jak i rozwija własna twórczość skupiając się na precyzji i abstrakcji.

8. THE DAY I WAS SO UNHAPPY THAT I GOT HAPPY / premiera 23.03.2014 / Tone Martine Kittelsen / Norwegia / 1989
Podczas studiów pracowała m.in. z Rui Hortą, Hagitem Yakira, Tonym Vezich, uczęszczała także do Escola Superior de Danca w Lizbonie, po ukończeniu studiów dołączyła do Loop Loop Loop oraz pracowała nad własnym projektem „The Calenderproject”. Współzałożycielka festiwalu Ravnedans w Kristiansand.

Wstęp wolny.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close