VI Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2014: Preselekcja – dzień 3

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2014: Preselekcja – dzień 3

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

VI Gdański Festiwal Tańca odbędzie się pod hasłem „SoundSpaceS”. Organizatorów interesuje przede wszystkim relacja między ciałem, dźwiękiem, ruchem, przestrzenią. Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest 2014, towarzyszący festiwalowi, skierowany jest do artystów-tancerzy z krajów europejskich i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego w Europie. Jurorami tegorocznego Solo Dance Contest 2014 będą Laurie Uprichard (Francja/USA) – kurator, producent, krytyk, Quaternaire; Ruby Edelmann (Izrael) – choreograf, Dyrektor Artystyczny Machol Shalem Dance House w Jerozolimie; Anna Królica – krytyk tańca, kurator tańca, autorka książki Pokolenie Solo; Włodzimierz Kaczkowski – dyrektor Sceny Współczesnej, organizator Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania; Eryk Makohon – dyrektor Krakowskiego Centrum Choreograficznego, twórca Krakowskiego Teatru Tańca.

Pokazy preselekcyjne 6.06.2014:

1. OFF-ELIA / premiera 15.03.2012 / Raffaella Crapio / Włochy / 1988
Ukończyła Institut del Teatre w Barcelonie, studiowała także na Codarts Rotterdam Dance Academy, członek Cia. La favorita, od 2012 asystentka Roberto Zappalà Dance Company, współzałożycielka i tancerka Dance Project XIAURU.

2. NADA / premiera GFT / Laura Witzleben / Niemcy / 1984
Taniec studiowała w Holandii, pracowała w Dansgroep Amsterdam, RC Company Rotterdam, Station Zuid i Dansateliers Rotterdam. Aktualnie zatrudniona przez trzeci sezon w operze w Darmstadt, w Niemczech.

3. REPAIR_MOVE / premiera 28.03.2014 / chor. Katja Richter, Helge-Björn Meyer / Katja Richter / Niemcy / 1976
Studiowała choreografię w Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch Berlin, stypendystka Dartington College of Art. Asystentka Ismaela Ivo, pracowała w Hebbel am Ufer, Gripstheater i Berliner Festspiele. Jako kaskaderka brała udział w filmach Toma Tykwera, braci Wachowskich i innych.

4. POLVO / premiera 1.06.2012 / Irene Cortina Gonzalez / Hiszpania / 1989
Studiowała taniec w Conservatorio Profesional w Walencji oraz ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten w Holandii. W ciągu ostatnich trzech lat jej choreografie były wystawiane w Holandii, Niemczech, Polsce i Hiszpanii.

5. ICH BIN DER WELT ABHANDEN GEKOMEN / premiera 15.11.2013 / Kevin Polak / Holandia / 1970
Uczył się na Brabant Conservatory w Tilburgu i The High School Of Art w Amsterdamie, dołączył do NDT II, a następnie do Introdans, Djazzex, NND Galili Dance, Scapino Ballet Rotterdam, Rogie & Company oraz Conny Janssen Danst Panama Pictures. Założyciel 2moveDC oraz K&N z Ning Xi, współtwórca techniki improXchange.

6. POWTARZAJ ZA MNĄ / premiera 15.09.2013 / Maciej Kuźmiński / Polska / 1985
Występował w spektaklach Nigela Charnocka, Liz King, jako solista Polskiego Teatru Tańca m.in. w „Minus 2” Ohada Naharina, w 2013 roku dołączył do angielskiej grupy Clod Ensemble. Prowadził warsztaty na zaproszenie m.in. TanzFabrik Berlin, Trinity Laban Student Union w Londynie, festiwalu Tanec Praha, a od 2014 roku wykłada taniec współczesny na bytomskim Wydziale Teatru Tańca PWST.

7. HERE.SEE.TALK / premiera 17.02.2014 / Aikaterini Gevetzi / Grecja / 1988
Zaczęła tańczyć w wieku 6 lat, studiowała balet i taniec współczesny w Atenach i SEAD, a także literaturę na Kapodistriako University w Atenach. W 2013 dołączyła do Transitheart Productions Dance Company.

8. THIS IS NOT A WHITE WOMAN / premiera 14.03.2014 / Marion Alzieu / Francja / 1987
Ukończyła zawodowy kurs kwalifikacyjny Coline w Istres oraz Centre of Choreographic Development (CDC) la Termitière w Ouagadougou. Pracowała w zespole Emanuela Gat oraz dołączyła do grupy Jasmin Vardimon w Londynie, pracowała także w Royal Opera House, obecnie tańczy w Mouvements Perpétuels troupe.

9. METAMORPHOSIS / premiera 23.01.2014 / Alexandra Rogovska / Ukraina / 1989
Ukończyła Państwową Szkołę Tańca w Atenach, gdzie kształciła się u boku Lindy Kapetanea i Josefa Frucka, członek Lake Studios w Berlinie. Brała udział w projekcie Sashy Waltz „Installationen Objekte Performances” w ZKM, Karlsruhe.

Wstęp wolny.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close