VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Preselekcja – dzień 2

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Preselekcja – dzień 2

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Od sześciu lat ważnym elementem Gdańskiego Festiwalu Tańcajest Solo Dance Contest, czyli międzynarodowy konkurs na solo w dziedzinie tańca współczesnego. Szansę pokazania się publiczności w Gdańsku otrzymało trzydzieści osób, a wywarcie dobrego wrażenie nie tylko na jurorach, lecz także na widzach będzie wyjątkowo ważne, ponieważ przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Zwycięzców Solo Dance Contest wybiorą natomiast: Snježana Abramović Milković – dyrektor artystyczny Zagreb Dance Company oraz prezes Chorwackiego Związku Artystów Tancerzy; Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – doktor sztuk teatralnych, pedagog Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie; Ismael Lorenzo – tancerz kubańskiego pochodzenia, a także fotograf specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć związanych z tańcem; Kevin Richmond – baletmistrz, choreograf i pedagog; Ryszard Kalinowski – choreograf Lubelskiego Teatru Tańca, animator polskiej sceny tanecznej.

Wejściówki na pokazy konkursowe będą kosztować 5 zł (3 zł na Kartę Tancerza).

Pokazy preselekcyjne potrwają od 6 do 9 czerwca 2015 roku, 10 czerwca odbędzie się finał.

Drugiego dnia wystąpią: Veronika Akopova, Sara Bradford, Oskar Malinowski, Rita Góbi, Joan Clevillé, Marco Bissoli.

Czas trwania: 60 min.

 

Veronika Akopova (Rosja), Entrelacs

Jest stypendystką francuskiej Sorbony i Centre National de la Danse. Po ukończeniu kursu profesjonalnego w Studio Harmonic pracuje w izraelskim C.a.t.a.m.o.n.

 

Sara Bradford (Szwajcaria) intakt 2.0 (premiera)

Uczy hip hopu i baletu, współpracowała z Operą i Tanzhaus w Zurychu, doświadczenie zdobywała w Balet Centre Zurych i Martha Graham School of Contemporary Dance w Nowym Jorku.

Oskar Malinowski (Polska), Kingway

Jest studentem IV roku PWST, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, finalista SzóloDúo Festival 2015 w Budapeszcie oraz Roma Teatro Festival 2014.

Rita Góbi (Węgry), Don’t Fuss!

Jest założycielką Rita Góbi Dance Company, choreografką ponad 30 spektakli. Pracowała z takimi choreografami jak Anna Réti, Klára Pataky, Robert Lingren i Andrea Nagy.

 

Joan Clevillé (Hiszpania), Achilles II

Jest magistrem choreografii po London Contemporary Dance School. Jako choreograf współpracował z operą w Grazu oraz Scottish Dance Theatre. Jako pedagog wykładał między innymi NSCD w Leeds i Instytucie Teatralnym w Barcelonie.

Marco Bissoli (Włochy), Body Hack (premiera)

Zaczynał od hip-hopu i akrobatycznego rock and rolla, studiował technikę Forsythe’a i dołączył do Agora Coaching Project, gdzie miał okazję współpracować z wieloma znanymi choreografami, aktualnie tancerz Iuvenis Danza.

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close