VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Preselekcja – dzień 3

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Preselekcja – dzień 3

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Od sześciu lat ważnym elementem Gdańskiego Festiwalu Tańcajest Solo Dance Contest, czyli międzynarodowy konkurs na solo w dziedzinie tańca współczesnego. Szansę pokazania się publiczności w Gdańsku otrzymało trzydzieści osób, a wywarcie dobrego wrażenie nie tylko na jurorach, lecz także na widzach będzie wyjątkowo ważne, ponieważ przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Zwycięzców Solo Dance Contest wybiorą natomiast: Snježana Abramović Milković – dyrektor artystyczny Zagreb Dance Company oraz prezes Chorwackiego Związku Artystów Tancerzy; Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – doktor sztuk teatralnych, pedagog Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie; Ismael Lorenzo – tancerz kubańskiego pochodzenia, a także fotograf specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć związanych z tańcem; Kevin Richmond – baletmistrz, choreograf i pedagog; Ryszard Kalinowski – choreograf Lubelskiego Teatru Tańca, animator polskiej sceny tanecznej.

Wejściówki na pokazy konkursowe będą kosztować 5 zł (3 zł na Kartę Tancerza).

Pokazy preselekcyjne potrwają od 6 do 9 czerwca 2015 roku, 10 czerwca odbędzie się finał.

Trzeciego dnia wystąpią: Jordi Soler Company, Juliette Morel, Hygin Delimat, Alisa Makarenko, Alessandro Solima, Sebastian Abarbanell.

Czas trwania: 60 min.

Jordi Soler Company (Hiszpania), Camino Solo (premiera)

Jest założycielem zespołu Psicoproject en moviment z Barcelony. Współpracował z berlińskim KIM (kosmos in movement) oraz licznymi zespołami z Hiszpanii, Francji, Włoch i Niemiec.

Juliette Morel (Francja), L’Attente

Ma doświadczenie zarówno w balecie jak i butoh, występowała na scenach całego świata, między innymi z Compagnie du Liocorno, aktualnie tańczy w Operze Paryskiej.

Hygin Delimat (Polska), For Living In

Skończył studia w zakresie Tańca Współczesnego oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB, uczestnik wielu rezydencji artystycznych.

Alisa Makarenko (Ukraina), MonAlisa

Jest laureatką Mistrzostw Świata IDO w Niemczech i World Dance Olympiad w Rosji. Otrzymała nagrodę za znaczący wkład dla sztuki choreograficznej Ukrainy. Aktualnie jest tancerką Warszawskiego Teatru Tańca i studentką Choreografii i Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Alessandro Sollima (Włochy), Ad Libitum 2.1

Ukończył kurs dla profesjonalistów w ramach Compagnia Zappalà Danza, studiował w Leeds i Salzburgu, aktualnie występuje z Les Slovaks.

Sebastian Abarbanell (Niemcy), Tian

Jest studentem ostatniego roku Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie. Pracował z takimi choreografami jak Wayne McGregor, Lizzi Kew-Ross i Tony Thatcher.

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close