VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Preselekcja – dzień 4

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Preselekcja – dzień 4

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Od sześciu lat ważnym elementem Gdańskiego Festiwalu Tańcajest Solo Dance Contest, czyli międzynarodowy konkurs na solo w dziedzinie tańca współczesnego. Szansę pokazania się publiczności w Gdańsku otrzymało trzydzieści osób, a wywarcie dobrego wrażenie nie tylko na jurorach, lecz także na widzach będzie wyjątkowo ważne, ponieważ przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Zwycięzców Solo Dance Contest wybiorą natomiast: Snježana Abramović Milković – dyrektor artystyczny Zagreb Dance Company oraz prezes Chorwackiego Związku Artystów Tancerzy; Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – doktor sztuk teatralnych, pedagog Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie; Ismael Lorenzo – tancerz kubańskiego pochodzenia, a także fotograf specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć związanych z tańcem; Kevin Richmond – baletmistrz, choreograf i pedagog; Ryszard Kalinowski – choreograf Lubelskiego Teatru Tańca, animator polskiej sceny tanecznej.

Wejściówki na pokazy konkursowe będą kosztować 5 zł (3 zł na Kartę Tancerza).

Pokazy preselekcyjne potrwają od 6 do 9 czerwca 2015 roku, 10 czerwca odbędzie się finał.

Czwartego dnia wystąpią: Ruben Reniers, Simonne Rizzo, Tone Martine Kittelsen, Athanasia Kanellopoulou, Loukiani Papadaki, Ieva Navickaite, Jann Gallois.

Czas trwania: 60 min.

Ruben Reniers (Holandia), SimulacrumX

Urodzony w Dżakarcie, ukończył CODARTS w Rotterdamie, a od 2009 roku pracuje jako niezależny tancerz i choreograf. Zdobył nagrody publiczności na festiwalu Solo Duo 2014 w Kolonii.

Simonne Rizzo (Francja), Le Jeu de l’Oeil

Jest dyrektorką artystyczną Ridz Compagnie, absolwentką Narodowego Centrum Tańca Współczesnego w Angers i rezydentką wielu scen w całej Francji.

Tone Martine Kittelsen (Norwegia), Then (premiera)

Podczas studiów pracowała m.in. z Rui Hortą, Hagitem Yakira, Tonym Vezich, uczęszczała do Escola Superior de Danca w Lizbonie. Po ukończeniu studiów dołączyła do Loop Loop LOP. Jest spółzałożycielką festiwalu Ravnedans w Kristiansand.

Athanasia Kanellopoulou (Grecja), The Return of Persephone

Jest stypendystką londyńskiej Rambert School i nowojorskiej Martha Graham School. Prowadzi warsztaty na całym świecie od Greenwich do Seulu. Współpracowała z Les Ballets C de la B, Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, Cocoondance, Jossim Bergiem i innymi.

Loukiani Papadaki (Grecja), PANic

Jest pedagogiem ruchu na wydziale teatrologii uniwersytetu w Atenach oraz absolwentką francuskiej Epsedance i ateńskiej Państwowej Szkoły Tańca. Współpracuje jako tancerka i twórca ruchu scenicznego z teatrami w Grecji i na Cyprze.

Ieva Navickaite (Litwa), đẹp, chor. Dam Van Huynh (Wietnam/Wielka Brytania)

 

Jest absolwentką Idyllwild Arts Academy w USA. Po praktykach w Kibbutz Contemporary Dance Company, powróciła na Litwę, by dołączyć do Aura Dance Theatre.

Jann Gallois (Francja), P=mgta

Jest założycielką zespołu BurnOut. Jej pierwsze solo zdobyło osiem nagród na międzynarodowych festiwalach m.in. w Paryżu, Stuttgarcie i Jerozolimie.

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close