Inne

VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Prezentacje finałowe

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2015: Prezentacje finałowe

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Od sześciu lat ważnym elementem Gdańskiego Festiwalu Tańcajest Solo Dance Contest, czyli międzynarodowy konkurs na solo w dziedzinie tańca współczesnego. Szansę pokazania się publiczności w Gdańsku otrzymało trzydzieści osób, a wywarcie dobrego wrażenie nie tylko na jurorach, lecz także na widzach będzie wyjątkowo ważne, ponieważ przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Zwycięzców Solo Dance Contest wybiorą natomiast: Snježana Abramović Milković – dyrektor artystyczny Zagreb Dance Company oraz prezes Chorwackiego Związku Artystów Tancerzy; Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – doktor sztuk teatralnych, pedagog Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie; Ismael Lorenzo – tancerz kubańskiego pochodzenia, a także fotograf specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć związanych z tańcem; Kevin Richmond – baletmistrz, choreograf i pedagog; Ryszard Kalinowski – choreograf Lubelskiego Teatru Tańca, animator polskiej sceny tanecznej.

Wejściówki na pokazy konkursowe będą kosztować 5 zł (3 zł na Kartę Tancerza).

Pokazy preselekcyjne potrwają od 6 do 9 czerwca 2015 roku, 10 czerwca odbędzie się finał.

Do konkursu Solo Dance Contest 2015 zostało zgłoszonych 75 aplikacji tancerzy z 21 krajów. Do prezentacji przed jury i widownią od 6 do 10 czerwca 2015 zostały wybrane następujące spektakle:

1. Ad Libitum 2.1 / Alessandro Sollima / Włochy

2. Tomorrow / Elwira Piorun / Polska

3. SimulacrumX / Ruben Reniers / Holandia

4. Maria / Anna Dego / Włochy

5. P=mgta / Jan Gallois / Francja

6. R.I.P / Başak Misket Alkım / Turcja

7. Co? Pomidor / Joanna Nadrowska / Polska

8. Tian / Sebastian Abarbanell / Niemcy

9. Then / Tone Martine Kittelsen / Norwegia

10. Dep / Leva Navickaite / Litwa

11. For Living In / Hygin Delimat / Polska

12. L’Attente / Juliette Morel / Francja

13. Achilles II / Joan Cleville / Hiszpania

14. Scope / Anastasiia Rembetska / Ukraina

15. Le Jeu de l’Oeil / Simonne Rizzo / Francja

16. Kingway / Oskar Malinowski/ Polska

17. intakt 2.0 / Sara Bradford / Szwajcaria

18. Dominique / Dominik Więcek / Polska

19. Jamais vu / Anton Safonov / Ukraina

20. Entrelacs / Veronika Akopova / Rosja

21. MonAlisa / Alisa Makarenko / Ukraina

22. Rubber Wall / Roberto Costa Augusto / Hiszpania

23. Fear Frog / Csilla Nagy / Węgry

24. Une femme masculine vol.2 / Helena Ganjalyan / Polska

25. The Return of Persephone / Athanasia Kanellopoulou / Grecja

26. Camino Solo / Jordi Soler Company / Hiszpania

27. Aguna / Magdalena Radłowska / Polska

28. Human Voice / Eva Kolarova / Czechy

29. PANic / Loukiani Papadaki / Grecja

30. Don’t Fuss! / Rita Gobi / Węgry

31. Body Hack / Marco Bissoli / Włochy

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close