VII Gdański Festiwal Tańca: Tomasz Foltyn, Paweł Konior, Piotr Skalski, Marcin Janus „Kwartet męski”

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca: Tomasz Foltyn, Paweł Konior, Piotr Skalski, Marcin Janus „Kwartet męski”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII Gdańskiego Festiwalu Tańca Klub Żak zaprasza na pokaz spektaklu Tomasza Foltyna, Pawła Koniora, Piotra Skalskiego, Marcina Janusa Kwartet męski. W spektaklu  ścierają się cztery silne osobowości – trzech tancerzy oraz muzyk. Jednym z pomysłodawców spektaklu jest Tomasz Foltyn, znany zarówno jako tancerz, jak i performer, który w obydwu tych dziedzinach skupia się przede wszystkim na działaniach improwizowanych. Jego pomysły często nie mieszczą się w zbyt ograniczających ścianach sal teatralnych, co prowokuje go do wychodzenia między zwykłych ludzi, występowania w parkach, opuszczonych domach, nawet na przystankach autobusowych. Scena wzbudza w nim nie tylko przestrzenne ograniczenia, lecz przede wszystkim zarysowuje nienaturalną granicę pomiędzy występującym a odbiorcą. Foltyn stara się przełamywać to ograniczenie, prowokując widzów do aktywnego udziału w występie.

 

Kolejną postacią zaangażowaną w Kwartet Męski jest Paweł Konior, który zdobył pierwszy dyplom nie w szkole tańca, lecz na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Obecnie poza występami również naucza, a jego specjalność to improwizacja kontaktowa. Istotnymi elementami jego twórczości są świadomość ciała oraz świadomość odruchów fizycznych, mniejsze znaczenie ma intencjonalna kontrola nad nimi. Równie ważne jest indywidualne podejście do każdego występu, co w opinii Koniora odbywa się naturalnie, gdy ruch i rytm wypływają z wnętrza jednostki. Improwizacja oraz improwizacja kontaktowa są istotnymi zagadnieniami także w twórczości Piotra Skalskiego, niemniej interesuje go również performatywność tych zjawisk – ich powtarzanie i ponowne odgrywanie.

Skład kwartetu zamyka Marcin Janus, niezależny muzyk, który również ceni sobie twórczość realizowaną w czasie rzeczywistym, bez wcześniejszego przygotowania. Jego związek z teatrem nie jest zaledwie chwilowym odstępstwem od działalności ściśle związanej z muzyką; uważa on, że dźwięki mają odzwierciedlenie w ruchu oraz w obrazie, a odkrywanie tych połączeń stało się celem jego działalności. Stylistyka, w jakiej się porusza, to przede wszystkim elektronika oraz muzyka elektroakustyczna.

koncept i wykonanie: Tomasz Foltyn, Paweł Konior, Piotr Skalski

muzyka: Marcin Janus

produkcja: Obszar Tańca Teatr Barakah w Krakowie

premiera 28.02.2014

czas trwania: 40 min.

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Bilety na spektakle: 

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
15 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł 

 

Karnety jednodniowe: 5.06, 11.06 lub 14.06.2015

 
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
35 zł 

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

** wstęp wolny

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji.

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close