VII Gdański Festiwal Tańca: Zagreb Dance Company „You” – chor. Aleksandra Mišić, Ognjen Vučinić

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca: Zagreb Dance Company „You” – chor. Aleksandra Mišić, Ognjen Vučinić

Fot. Tin Jutrisa

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII Gdańskiego Festiwalu Tańca Klub Żak zaprasza na pokaz spektaklu You Zagreb Dance Company w choreografii Aleksandry Mišić i Ognjena Vučinića. Chorwackie przedstawienie jest kameralną i niezwykle intymną próbą ukazania bliskości pomiędzy dwiema osobami na przestrzeni całego cyklu ich życia. Zawarte w nim emocje nie są jednak od początku do końca efektem reżyserskich zabiegów. Alexandra i Ognjen poddali się upublicznionej refleksji nad tym, kim właściwie są i czym jest tworzona przez nich relacja. Taniec to ich naturalne środowisko ekspresji, zdecydowali się jednak wzmocnić przekaz o dwa równoznaczne elementy i przygotować projekt multidyscyplinarny.

Na scenie obecny jest tylko duet, ale powstanie You nie byłby możliwe bez poetyckiej inspiracji oraz wsparcia aktorskiego. Tej pierwszej dostarczył, pochodzący z Bośni, Enes Kišević i jego wiersz Słońce, Wiatr i Ty. Sam autor żartuje, że jego słowa tylko przeszkadzają znakomitej grze aktorskiej, ale dodaje także poważniej: „Zawsze byłem zafascynowany językiem ciała. To sztuka, którą wszyscy możemy zrozumieć, nie potrzebuje tłumaczenia na inne języki. My, pisarze i tancerze częściej powinniśmy ze sobą współpracować. Poezja pojawia się w You nie tylko pod postacią tańca, ale również w formie recytacji.”. Spektaklowi towarzyszy projekcja materiału wideo, w którym aktor Robert Kurbaša interpretuje Słońce, Wiatr i Ty na tle fragmentów spektaklu odgrywanych w pozascenicznej przestrzeni.

Sami tancerze podkreślają, że You to wyjątkowe przedsięwzięcie w ich repertuarze. Alexandra Mišić: „Ważne jest dla mnie, aby mój taniec był komunikatywny i wizualnie potężny. W sensie fizycznym koncentrujemy się na nasyceniu różnymi technikami, które przyswoiliśmy na drodze wielu lat działalności. Są to style uliczne, taniec współczesny, a nawet balet.”. Ognjen Vučinić dodaje: „Doszliśmy do tego całkowicie naturalnie. Po tylu latach ćwiczeń i występów nie mieliśmy niczego do udowodnienia, stworzyłem więc na scenie postać, którą faktycznie jestem, a razem wykreowaliśmy związek, który istnieje naprawdę.”.

choreografia i wykonanie: Aleksandra Mišić, Ognjen Vučinić

interpretacja wiersza Enes Kišević (Sunce, Vjetar I Ti): Robert Kurbaša

muzyka: Max Richter

reżyseria świateł: Milan Kovačević

wideo: Ivan Slipčević

dźwięk: Tomica Kraljić

produkcja: Masa Dance Company

dystrybucja: Zagreb Dance Company

premiera: 12.12.2013

czas trwania: 35 min.

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Bilety na spektakle: 

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
15 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł 

 

Karnety jednodniowe: 5.06, 11.06 lub 14.06.2015

 
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
35 zł 

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

** wstęp wolny

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji.

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close