VIII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2016: Preselekcja – dzień 1

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2016: Preselekcja – dzień 1

Fot. Daniel Domolky

Wersja do druku

Udostępnij

Stała część festiwalu to międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest, zyskujący z roku na rok coraz większe znaczenie w europejskim środowisku tanecznym. W ciągu czterech dni swoje solowe spektakle zaprezentują, przed międzynarodowym jury, artyści z całej Europy. Pula nagród wynosi 6 tysięcy euro, a gdańska publiczność przyzna swoja nagrodę. W jury Solo Dance Contest zasiądą: Gun Lund (Szwecja), choreografka i tancerka, jedna z pionierek tańca współczesnego w swoim kraju; Hanna Raszewska (Polska), krytyk, wykładowczyni Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz Dam van Huynh (Wielka Brytania), choreograf i tancerz, założyciel Van Huynh.

Pierwszego dnia wystąpią: Junyi Sun (Hiszpania), Bruno Duarte (Portugalia), Kalina Porazińska (Polska), Enrico Paglialunga (Włochy).

Junyi Sun (Hiszpania), re:Birth

Junyi Sun jest założycielem Kernel Dance Theatre. Swoją karierę zaczynał od sztuk walki w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Uczestniczył w projektach takich jak: Kyla Larsa Noréna w reżyserii Adriana Devanta, Bolero Ravela w wykonaniu Béjart Ballet Lausanne, Prisonnière-s Compagnie du Sarment, Show must go on Jérôme’a Bela oraz Caida libre Sharon Fridman.

Bruno Duarte (Portugalia), Gaveston

Bruono Duarte jest absolwentem kierunku Taniec na Escola Superior de Danca w Lizbonie oraz programu „Minor Dancer” na ARTEZ Dance Academy w Holandii. Występował w Quorum Ballet, Companhia de Danca de Almada oraz jako freelancer.

Kalina Porazińska (Polska), Jak uprawiać, żeby wyszło

Kalina Porazińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca, instruktorką tańca jazzowego, współczesnego oraz streetowego. Od 2014 roku jest tancerką Sopockiego Teatru Tańca. Zatańczyła w takich projektach jak: Wszystkie twarze Szekspira, Bajadera oraz Essentia.

choreografia: Joanna Czajkowska

Enrico Paglialunga (Włochy), A step towards…

Enrico Paglialunga studiował taniec współczesny na CRDL Professional Programme, PeridanceCapezio Center w Nowym Jorku oraz w Batsheva Dance Company w Tel Awiwie. Jako choreograf zadebiutował spektaklem a New Beginning w ramach produkcji Kurzstrecke | Wee Dance Company.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close