VIII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2016: Preselekcja – dzień 4

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2016: Preselekcja – dzień 4

Fot. Daniel Domolky

Wersja do druku

Udostępnij

Stała część festiwalu to międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest, zyskujący z roku na rok coraz większe znaczenie w europejskim środowisku tanecznym. W ciągu czterech dni swoje solowe spektakle zaprezentują, przed międzynarodowym jury, artyści z całej Europy. Pula nagród wynosi 6 tysięcy euro, a gdańska publiczność przyzna swoja nagrodę. W jury Solo Dance Contest zasiądą: Gun Lund (Szwecja), choreografka i tancerka, jedna z pionierek tańca współczesnego w swoim kraju; Hanna Raszewska (Polska), krytyk, wykładowczyni Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz Dam van Huynh (Wielka Brytania), choreograf i tancerz, założyciel Van Huynh.

Czwartego dnia wystąpią: Joseph Aka (Francja), Fabian Fejdasz (Polska), Wendy Cornu (Francja), Agnieszka Janicka (Polska), Afina Fedoassiadi (Niemcy), Maxime Freixas (Francja), Laura Garcia (Hiszpani), Ewelina Drzał-Fiałkiewicz (Polska).

Joseph Aka / Francja (France) / 6th dance

Były tancerz National Ballet of Coted’Ivore. Tańczył m.in. z Rheda, Irene Tassembedo oraz Yannichem Noah. Założyciel Abissa Company. Ukończył Academy of Nancy. Tańczył w Dankan, Trans’danse oraz Fred Bedongue. W 2014 roku stworzył spektakl No rules (anythinggoes) we współpracy z afrykańskimi tancerzami z Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Fabian Fejdasz / Polska (Poland) / Symptoma

Od kwietnia 2015 jest tancerzem zespołu Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej. Do tej pory wziął m.in. udział w następujących produkcjach: Minus 2, Czterdzieści, Open Field, LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza, Dobrze, że tu jesteś, Szkoda, że Cię tu nie ma, Hello, My Friend, Desert i Alexanderplatz. W 2015 roku zdał egzamin eksternistyczny dla adeptów tańca, uzyskując dyplom ZASP.

Wendy Cornu / Francja (France)/ Erased

Ukończyła Centre National de Danse Contemporaine. Od 2009 roku wraz z Julie Alamelle, choreografką oraz tancerką, tworzą kompanię Mouvimiento.

Agnieszka Janicka / Polska (Poland) / Tam i tu, tu i tam (There and here, here and tere)

Tancerka Teatru V6 w Łodzi. Szkoliła się pod okiem m.in.: Witolda Jurewicza, Ewy Wycichowskiej, Pauliny Wycichowskiej, Pawła Malickiego, Urszuli Bernat-Jałochy, Agaty Ambrozińskiej-Rachuty, Ewy Sobiak, Agnieszki Doberskiej. Współpracowała z Teatrem Nowym w Poznaniu przy spektaklu muzycznym Cyberiada w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Afina Fedoassiadi (Niemcy), The outfit

Afina Fedoassiadi kończyła Tanz Akademie Minkov w Winnenden. Uczestniczyła w warsztatach z Josephem Tmim, wystąpiła w Winneden Midnight Summer’s Dream w Bułgarii.

Maxime Freixas (Francja), Ulisse

Maxime Freixas uczył się tańca w Epsedanse u Anne-Marie Porras. Tańczył m.in. u Hofesha Schectera, Thierry Malandaina, Guilherme Bothello, Kena Ossola. Jest założycielem zespołu MF. Od 2014 roku tańczy w Ideo MP Grams Manfredi Parego.

Laura Garcia (Hiszpania), zenit:nadir

Laura Garcia wystąpi w choreografii Julii Marii Kocha, niemieckiej choreografki i tancerki. W stworzonym przez choreografkę solo zenit:nadir towarzyszymy kobiecie, która ucieka ze swojej ojczyzny, gdzie nie może czuć się bezpiecznie.

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz (Polska), Homogemonia

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz od 10 lat  związana z lubelską sceną tańca współczesnego. Uczestniczyła w projektach m. in. realizowanych przy współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca, Willim Dornerem, Sosaną Marcelino, Czytelnią Dramatu. Od 2011 roku współpracuje z Teatrem H. CH. Andersena tańcząc główną rolę w spektaklu Królowa Śniegu, a od 2015 występuje z Lubelskim Teatrem Tańca.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close