VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Krakowski Teatr Tańca „Nesting”

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Krakowski Teatr Tańca „Nesting”

Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne. W choreografii Nesting Idana Cohena –wybitnego izraelskiego artysty – bohaterowie, odegrani przez tancerzy Krakowskiego Teatru Tańca, będą poszukiwać szeroko pojętego domu. Aż dwa spektakle zdominuje żywioł polityki. Spektakl opiera się na koncepcji drzewa genealogicznego. Nazwa pochodzi od angielskiego czasownika oznaczającego wicie gniazda. W Nesting ludzie migrują jak ptaki, które potrafią okrążyć kulę ziemską w poszukiwaniu domu. Twórcy szukają odpowiedzi na pytania o źródła naszej tożsamości. Spektakl jest próbą odkrycia własnych korzeni i budowaniem nowego języka dyskursu. Od dawna dyskutowane relacja polsko-żydowskie zyskuję w Nesting nową perspektywę.

Trailer

Choreografia: Idan Cohen

Asystent choreografa: Eryk Makohon

Światło: Eryk Makohon

Wykonanie : Paweł Łyskawa, Magdalena Skowron, Dominik Więcek, Katarzyna Węglowska-Król/Katarzyna Żminkowska-Szymańska

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Muzeum Historii Żydów Polskich, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Polski w Tel Avivie, Festiwal Kultury Żydowskiej

Premiera: 21.09.2015

Czas trwania: 45 min.

Idan Cohen, izraelski choreograf tańczył w słynnym Kibbutz Contemporary Dance Company. Występował w spektaklach choreografów, takich jak: m.in. Rami Be’er, Inbal Pinto, Ania Brod. Od 2003 roku uczy, występuje i tworzy jako artysta niezależny, nagradzany w międzynarodowych konkursach choreograficznych. Był zapraszany do współpracy jako artysta gościnny, choreograf i nauczyciel przez: Cullberg Ballet w Szwecji, UCLA University Los Angeles, D.N.A & CPR – Theatre New York, AU Washington DC, ACDFA Boston, Amherst College MA, University of Massachusetts Dance Department, Smith College Dance Department, Mount-Holyoke college (USA), The Scottish Dance Theater (Dundee, Szkocja), Impactt w Wilrijk (Belgia), „Arabesque” w Sofii (Bułgaria), Międzynarodową Konferencję Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu (Polska), The Jerusalem Academy oraz Suzanne Dellal Dance Center – Tel-Aviv (Izrael).

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close