VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Maciej Kuźmiński „Room 40”

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Maciej Kuźmiński „Room 40”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne. Room 40  jest przekuciem refleksji egzystencjalnej na język choreografii. Wykorzystując stan  zmęczenia, choreograf ukazuje wirtuozerię tancerzy i krytycznie przygląda się tradycji. Balansując na granicy form, spektakl jest jednocześnie prowokacyjny i poruszający. Twórcy zabierają widza w podróż po pozornie odmiennych od siebie scenach od absorbujących uwagę oglądającego po oddające mu miejsce na osobistą autorefleksję; od ledwo zauważalnych drgań mięśni po rozbudowane sekwencje ruchowe.

Trailer

choreografia: Maciej Kuźmiński

dramaturgia: Adam Hypki

wykonanie: Daniela Komędera, Anna Kamińska, Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak

scenografia,światła: Maciej Kuźmiński, Adam Hypki

premiera światowa: 25.07.2012 / premiera polska: 22.03.2014

czas trwania: 35 min.

Maciej Kuźmiński to uznany tancerz i choreograf. Jako tancerz zadebiutował w 2007 roku, tańcząc Romeo w Romeo i Julii uznanej austriackiej choreografki Liz King. Był solistą Polskiego Teatru Tańca. Występował na  prestiżowych scenach m.in. Teatru Wielkiego w Warszawie, Konzerthaus Vien w Wiedniu, czy Sadler’s  Wells w Londynie. W  pracy twórczej opracowuje i wykorzystuje własne metody – m.in. metodę pozyskiwania materiału ruchowego nazwaną Koszyk Zadań, metody mapowania czy zapisy choreograficzne. Ważną postacią jest dla niego dramaturg Adam Hypki, z którym tworzył dwie najważniejsze prace – Room 40 oraz Różnicę i Powtórzenie. Wykłada na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu oraz w Instytucie Tańca Artystycznego w Belgradzie. Jest autorem i koordynatorem merytorycznym projektów Myśl, ruch, taniec, w ramach których czołowi polscy pedagodzy pracują z młodzieżą mniejszych miejscowości.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close