Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Atacama Compagnie „The Dance of Reality”

Zdjęcie: Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Atacama Compagnie „The Dance of Reality”

Plakat: materiały promocyjne organizatora

Fundacja Scena Współczesna zaprasza na szósty dzień 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Tego wieczoru na scenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski artyści włoskiego zespołu Atacama Compagnie zaprezentują spektakl The Dance of Reality w choreografii Patrizii Cavola i Ivana Truol.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl The Dance of Reality jest kontynuacją poszukiwań zainspirowanych uniwersum, które stworzył Alejandro Jodorowsky, począwszy od książki Cabaret místico i zebranych w niej opowieści czerpiących z dziedzictwa różnych prądów, takich jak sufizm, buddyzm, alchemia, koan, haiku, zen czy kultura Tybetu. To podróż poprzez ludzkie sprzeczności przedstawiane każdorazowo w sposób humorystyczny. Jodorowsky czaruje nas swym wizjonerskim spojrzeniem na rzeczywistość i egzystencję człowieka. Przedstawia je z wielką dokładnością, a jednocześnie umieszcza w surrealnym wymiarze, co znacznie wzmacnia ich wpływ.

Realizatorzy:
Choreografia: Patrizia Cavola, Ivan Truol
Dramaturgia: Patrizia Cavola, Ivan Truol
Wykonanie: Nicholas Baffoni, Andrea Di Matteo, Valeria Loprieno, Cristina Meloro, Camilla Perugini
Scenografia: Patrizia Cavola, Ivan Truol
Kostiumy: Milena Corasaniti
Muzyka: Epsilon Indi

Bilety:

https://kicket.com/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania–centrum-teatru-i-tanca-zawirowania,28/xix-miedzynarodowy-festiwal-tanca-zawirowania-the-dance-of-reality-atacama-2406,19410?eventId=248617

Więcej: https://www.facebook.com/events/210512908508767/?ref=newsfeed

Na zdjęciu: Atacama Compagnie „The Dance of Reality”. Fot. Materiały promocyjne organizatora 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

Na zdjęciu: Atacama Compagnie „The Dance of Reality”. Fot. Materiały promocyjne organizatora 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

Na zdjęciu: Atacama Compagnie „The Dance of Reality”. Fot. Materiały promocyjne organizatora 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania podzielona została na dwie części. Część letnią zaplanowano w dniach 19–25 czerwca, a część jesienną w dniach 24–28 września. Spektakle części letniej odbywać się będą w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski oraz w Centrum Teatru i Tańca Zawirowania.

Źródła to motyw przewodni całej 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, a tegorocznym hasłem są „Korzenie tańca”. Na festiwalu wystąpią zespoły m.in. z Niemiec, Włoch, Izraela, Gruzji, Polski oraz Korei Południowej.

Festiwal jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę.

Portal taniecPOLSKA.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Repertuar 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Plakat: Materiały promocyjne organizatora.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close