Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Compagnie DNA „White Noise”

Zdjęcie: Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Compagnie DNA „White Noise”

Plakat: materiały promocyjne organizatora

Fundacja Scena Współczesna zaprasza na trzeci dzień 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Tego wieczoru na scenie Centrum Teatru i Tańca Zawirowania zaprezentowany zostanie spektakl włoskiego zespołu Compagnie DNA pt. White Noise w choreografii Elisy Pagani.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl zaczyna się świętym i pradawnym obrzędem opartym na dualizmie światła i cienia. To odrealniony, dziki i prymitywny rytuał ku czci kobiecej natury, którego celem jest przekraczanie granic, zacieranie sylwetek ciał, wychwalanie osobistej siły, a także ucieleśnianie próby odbicia archetypu męskiego i dzielnego wojownika, który gotowy jest do walki o własne miejsce na świecie. Cienka granica między świętym rytuałem a zmaganiami tancerek budowana jest poprzez intymność, miłość, siostrzeństwo, kobiecość, spotkanie, troskę i zobowiązanie.

Realizatorzy:
Choreografia: Elisa Pagani
Dramaturgia: Elisa Pagani
Wykonanie: Francesca Caselli, Ilaria Ignesti
Produkcja: DNA

Bilety:

https://kicket.com/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania–centrum-teatru-i-tanca-zawirowania,28/xix-miedzynarodowy-festiwal-tanca-zawirowania-white-noise-dna-2106,19408?eventId=248615

Więcej: https://www.facebook.com/events/210512908508767/?ref=newsfeed

Na zdjęciu: Compagnie DNA „White Noise”. Fot. Materiały promocyjne organizatora 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania podzielona została na dwie części. Część letnią zaplanowano w dniach 19–25 czerwca, a część jesienną w dniach 24–28 września. Spektakle części letniej odbywać się będą w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski oraz w Centrum Teatru i Tańca Zawirowania.

Źródła to motyw przewodni całej 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, a tegorocznym hasłem są „Korzenie tańca”. Na festiwalu wystąpią zespoły m.in. z Niemiec, Włoch, Izraela, Gruzji, Polski oraz Korei Południowej.

Festiwal jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę.

Portal taniecPOLSKA.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Repertuar 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Plakat: Materiały promocyjne organizatora.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close