Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Pydance i Zawirowania – work in progress

Zdjęcie: Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Pydance i Zawirowania – work in progress

Plakat: materiały promocyjne organizatora

Fundacja Scena Współczesna zaprasza na piąty dzień 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Tego wieczoru na scenie Centrum Teatru i Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz work in progress, będący efektem współpracy artystów Teatru Tańca Zawirowania z zespołem Pydance z Korei Południowej.

Wersja do druku

Udostępnij

Koprodukcja PYDance i Teatru Tańca Zawirowania to wspólny projekt, w który zaangażowani są tancerze i choreografowie z Polski i Korei Południowej. Polskę reprezentują Elwira Piorun, Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo, natomiast Koreę – Seo Jeong-bin, Sojeong Kim i Ho Sik Yu. Projekt zakłada dwie rezydencje w obu krajach w czerwcu i wrześniu 2023 roku, a także dwa pokazy pracy. Realizowany jest on dzięki współpracy między Międzynarodowym Festiwalem Tańca Zawirowania a Międzynarodowym Festiwalem Tańca Współczesnego w Daegu. Jego celem jest pogłębienie wymiany poglądów na temat tradycji i kultury tańca. Zamierzeniem tej współpracy jest stworzenie swoistego mostu między tymi dwoma krajami, który wspomagać będzie rozwój artystyczny, wzajemne zrozumienie, a także żywe odkrywanie tradycji tanecznych.

Pokazy pracy w Warszawie i w Daegu będą dla tancerzy okazją, by podzielić się ich wspólną pracą i artystyczną podróżą z polską oraz koreańską widownią. Występy te będą dowodem mocy, jaka tkwi w wymianie kulturowej, a także pokazem wyjątkowego połączenia środowisk tanecznych oraz innowacyjnych pomysłów, jakie wynikają z takiej współpracy.

Bilety:

https://kicket.com/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania–centrum-teatru-i-tanca-zawirowania,28/xix-miedzynarodowy-festiwal-tanca-zawirowania-wspolpraca-miedzynarodowa-pydance–teatr-tanca-zawirowania,19426?eventId=248710

Więcej: https://www.facebook.com/events/210512908508767/?ref=newsfeed

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania podzielona została na dwie części. Część letnią zaplanowano w dniach 19–25 czerwca, a część jesienną w dniach 24–28 września. Spektakle części letniej odbywać się będą w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski oraz w Centrum Teatru i Tańca Zawirowania.

Źródła to motyw przewodni całej 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, a tegorocznym hasłem są „Korzenie tańca”. Na festiwalu wystąpią zespoły m.in. z Niemiec, Włoch, Izraela, Gruzji, Polski oraz Korei Południowej.

Festiwal jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę.

Portal taniecPOLSKA.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Repertuar 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Plakat: Materiały promocyjne organizatora.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close