Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztaty tańca gruzińskiego z Nino Khositashvili i Mariam Sakvarelidze

Zdjęcie: Warszawa/ 19. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztaty tańca gruzińskiego z Nino Khositashvili i Mariam Sakvarelidze

Plakat: materiały promocyjne organizatora

Fundacja Scena Współczesna zaprasza na warsztaty tańca gruzińskiego prowadzone przez Nino Khositashvili i Mariam Sakvarelidze w ramach 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

Wersja do druku

Udostępnij

Celem warsztatów gruzińskiego tańca tradycyjnego jest zapoznanie szerokiej publiczności z unikatowym tańcem charakterystycznym dla kultury gruzińskiej oraz wypracowanie nowych ekspresyjnych form ciała opartych na jego elementach.

W ramach warsztatów publiczność zapozna się szczegółowo z podstawami tańca gruzińsko-kaukaskiego, starożytnymi raportami lub zapisami, historią i materiałami wideo, które dadzą uczestnikom ogólne wyobrażenie o starożytności, wyjątkowości i indywidualności kultury.
Będzie to okazja do rozmowy o rozwoju tańca gruzińskiego między pokoleniami, o tym, jak ruchy zmieniały się w czasie i w jakiej formie dotarły do nas dzisiaj. Uczestnicy poznają historię współczesnego tańca gruzińskiego.
Część praktyczna warsztatów obejmuje naukę podstawowych elementów tańca gruzińsko-kaukaskiego, jego obserwację, rozwój ruchów i zrozumienie stojącej za nim linii emocjonalnej. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję technicznie przestudiować konkretną kombinację tańca gruzińskiego, a następnie dostosować swój własny nowoczesny styl poprzez zadania.
W warsztatach mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni tancerze.

Cena: do 21 czerwca: 65 zł, po 21 czerwca: 85 zł

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania podzielona została na dwie części. Część letnią zaplanowano w dniach 19–25 czerwca, a część jesienną w dniach 24–28 września. Spektakle części letniej odbywać się będą w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski oraz w Centrum Teatru i Tańca Zawirowania.

Źródła to motyw przewodni całej 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, a tegorocznym hasłem są „Korzenie tańca”. Na festiwalu wystąpią zespoły m.in. z Niemiec, Włoch, Izraela, Gruzji, Polski oraz Korei Południowej.

Festiwal jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę.

Portal taniecPOLSKA.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Repertuar 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Plakat: Materiały promocyjne organizatora.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61/101

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close