Warszawa / 21. Festiwal Ciało/Umysł: Maciej Kuźmiński Company „Every Minute Motherland” – projekcja wideo

Zdjęcie: Warszawa / 21. Festiwal Ciało/Umysł: Maciej Kuźmiński Company „Every Minute Motherland” – projekcja wideo

21. Festiwal Ciało/Umysł: Maciej Kuźmiński Company „Every Minute Motherland”. Fot. Mariusz Marciniak

Fundacja Ciało/Umysł i STUDIO teatrgaleria zapraszają na projekcję wideo nagranego spektaklu Maciej Kuźmiński Company pt. Every Minute Motherland. Wydarzenie to odbędzie się w ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Projekt zainspirowany wydarzeniami w Ukrainie. Przeżycia i doświadczenia wojny wpisane w ciała tancerzy układają się w emocjonalno-filozoficzną opowieść o podróży ludzkiego ciała. Wstęp wolny. Spotkanie z twórcami ok. godz. 19.20 – po spektaklu Odbicia, rozmowa w języku angielskim.

Więcej 

***

Maciej Kuźmiński

Urodził się w 1985 roku. Choreograf, pedagog i producent. Twórca i kierownik Polskiej Sieci Tańca. Absolwent Trinity Laban Conservatory w Londynie, gdzie z wyróżnieniem ukończył dwa kierunki – teatr tańca oraz choreografię. Jego niezależne prace tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company.

Twórczość artystyczna Kuźmińskiego wpisuje się w dwa nurty: z jednej strony spektakle krytyczne, zaangażowane politycznie oraz dotykające zagadnień feminizmu, a z drugiej – choreograficzne eksploracje metafizyki, filozofii i egzystencjalizmu.

Od 2014 roku prace Kuźmińskiego były prezentowane ponad 170 razy w 21 krajach, a choreograf zdobył ponad dwadzieścia międzynarodowych nagród i wyróżnień.

***

Realizatorzy:

Choreografia: Maciej Kuźmiński
Taniec: Anastasia Ivanova, Daria Koval, Omar Karabulut, Anna Myloslavska, Vitalia Vaskiv, Monika Witkowska, Szymon Tur, Judyta Pakulska
Asystentka choreografa: Monika Witkowska
Dramaturgia: Paul Bargetto
Produkcja: Maciej Kuźmiński, Polina Bulat
Realizacja nagrania spektaklu: Paweł Szymkowiak

Premiera: 25 sierpnia 2022

Projekt Maciej Kuźmiński Company powstał w partnerstwie z Klubem ŻAK w Gdańsku (rezydencja projektowa / premiera 2022), Materią / Łódź (program Przestrzenie Sztuki), Fundacją Twórcy dla Ukrainy (zainicjowany przez CIAS i ZAIKS) oraz Ukraińskim Instytutem.

***

O festiwalu:

„Wolno Tańczyć”, hasło 21. edycji Festiwalu Ciało/Umysł, jest przypomnieniem, czym jest ta jedna z najważniejszych wartości, a może jeden z przywilejów czy praw. Hasło to wyraża alternatywne podejście i sposób patrzenia na przestrzeń społeczną i kulturową, a nawet historyczną. (…) Artyści zaproszeni na 21. festiwal C/U nie mówią o zagrożeniu wolności, a wskazując na wypracowane i wyuczone formy kultury, sugerują uwolnienie się od społecznych stereotypów, kulturowej hierarchii i klasycznej filozofii opartej na oddzieleniu dobra od zła, piękna od brzydoty. (…) Tańca nie da się zatrzymać. Ruch to życie, nawet dla tych, którzy mają trudności z ruchem. Gdyby umiłowanie wolności przenosiło się tak szybko jak wirus, bylibyśmy szczęśliwą, radosną cywilizacją, może więc trzeba puścić w obieg miłość do wolności, miłość do tańca! – mówi dyrektor artystyczna C/U, Edyta Kozak.

Dostępność

Od początku istnienia Festiwal C/U zwracał uwagę na różnorodność, wolność tworzenia i doświadczania. Zupełnie naturalnie przyjął więc kierunek zrównoważonego rozwoju, skupiając się na szczególnych potrzebach artystów i odbiorców. Metodą małych kroków buduje dostępność wydarzeń, m.in. poprzez dostępność spektakli z różnych części świata, dostępność Festiwalu dla artystów nienormatywnych, dbanie o przystępność informacji oraz otwieranie się na nowe środowiska. W tym roku C/U postawiło na dotarcie do osób głuchych i niedosłyszących. Wsparciem służą w tym partnerzy – British Council i Fundacja Kultury Bez Barier. Ambasadorem Głuchej Publiczności 21. C/U został Daniel Kotowski – artysta wizualny i performer, osoba głucha.

Więcej: link do www

***

  1. Ciało/Umysł

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
10–15 października 2022, Warszawa, on-line

Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak
Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska
Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Projekt współfinansowany przez Miasto st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Instytut Sztuki PAN, British Council, Europe Beyond Access, Institut Français Pologne

Patroni medialni: Radio TOK FM, TVP Kultura, Gazeta Teatralna „Didaskalia”, Miesięcznik „Teatr”, Magazyn „Taniec”, taniecPOLSKA.pl, E-teatr, Stronatanca.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.Info

www.cialoumysl.pl
www.facebook.com/cialoumysl
www.instagram.com/cialo.umysl
www.youtube.com/user/CialoUmysl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: STUDIO teatrgaleria Foyer, pl. Defilad 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close