Już jutro, 8 listopada, choreograf Maciej Kuźmiński ruszy w trasę ze spektaklem Every Minute Motherland. W jej ramach odwiedzi Luksemburg (8 listopada godz. 20.00, Théâtre National du Luxembourg), Lublin (13 listopada godz. 19.00, Chatka Żaka; 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca) i Münster (1 grudnia godz. 19.00, Theater im Pumpenhaus, Festiwal umPolen).

Wersja do druku

Udostępnij

„Taneczny obraz Macieja Kuźmińskiego przypomina nam o tym, jak bardzo realne i bliskie może być doświadczenie wojny – doświadczenie totalne, które przenika czas i przestrzeń wokół nas, nasze ciała i umysły”.

Every Minute Motherland, stworzony z użyciem dokumentalnych metod w oparciu o szeroko zakrojoną pracę laboratoryjną z artystami ukraińskimi i polskimi, będący odpowiedzią na rosyjską agresję w Ukrainie, wyrusza w swoją pierwszą trasę po Europie.

Choreograf zatańczy wraz z zespołem tancerzy.

***

Every Minute Motherland to minimalistyczna, a zarazem mocna praca taneczna, stworzona pod wpływem wojny w Ukrainie przez polsko-ukraiński zespół, złożony m.in. z uchodźców, którzy podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym i opowieściami wojennymi z pierwszej ręki.

W spektaklu występuje siedmioro tancerek i tancerzy, którzy jednocześnie są jego współautorami. Za pomocą języka ruchu wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszenia pomiędzy pamięcią przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie ścieżki wspólnego rozumienia świata.

Realizatorzy:

Choreografia: Maciej Kuźmiński
Asystentka choreografa: Monika Witkowska
Dramaturg: Paul Bargetto
Obsada: Omar Karabulut, Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Monika Witkowska, Dominik Więcek, Anastasia Ivanova

Czas trwania: 50 minut

Projekt jest tworzony przez Maciej Kuźmiński Company w ramach projektu Rezydencja/premiera 2022 Klubu Żak w Gdańsku, Materię w Łodzi w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Projekt otrzymał także wsparcie udzielone w ramach funduszu Creators for Ukraine zarządzanego przez CISAC we współpracy z ZAiKS-em.
Partnerzy: Ukrainian Institute oraz Dom Filmu.

Projekt rezydencja/premiera 2022 Klubu Żak dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

***

Trailer: link

Maciej Kuźmiński Company „Every Minute Motherland”. Fot. Mariusz Marciniak

Maciej Kuźmiński Company „Every Minute Motherland”. Fot. Mariusz Marciniak

Maciej Kuźmiński Company „Every Minute Motherland”. Fot. Mariusz Marciniak

Maciej Kuźmiński Company „Every Minute Motherland”. Fot. Mariusz Marciniak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close