Łódź: „Every Minute Motherland” – chor. Maciej Kuźmiński

Zdjęcie: Łódź: „Every Minute Motherland” – chor. Maciej Kuźmiński

14. Gdański Festiwal Tańca: „Every Minute Motherland” – chor. M. Kuźmiński. Materiały własne organizatora

Materia w Łodzi zaprasza na spektakl Every Minute Motherland w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Every Minute Motherland to minimalistyczna, a zarazem mocna praca taneczna, stworzona pod wpływem wojny w Ukrainie przez polsko-ukraiński zespół, złożony m.in. z uchodźców, którzy podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym i opowieściami wojennymi z pierwszej ręki.

W spektaklu występuje siedmioro tancerek i tancerzy, którzy jednocześnie są jego współautorami. Za pomocą języka ruchu wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszenia pomiędzy pamięcią przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie ścieżki wspólnego rozumienia świata.

Realizatorzy:

Choreografia: Maciej Kuźmiński
Asystentka choreografa: Monika Witkowska
Dramaturg: Paul Bargetto
Obsada: Omar Karabulut, Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Monika Witkowska, Dominik Więcek, Anastasia Ivanova

Projekt jest tworzony przez Maciej Kuźmiński Company w ramach projektu Rezydencja/premiera 2022 Klubu Żak w Gdańsku, Materię w Łodzi w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Projekt otrzymał także wsparcie udzielone w ramach funduszu Creators for Ukraine zarządzanego przez CISAC we współpracy z ZAiKS-em.
Partnerzy: Ukrainian Institute oraz Dom Filmu.

Projekt rezydencja/premiera 2022 Klubu Żak dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operator: Materia
Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi

Anastasia Ivanova. Fot. Royal Jafarov

Anna Myloslavska. Fot. Iryna Yeroshko

Daria Koval. Fot. Kyrylo Gryvenyuk

Dominik Więcek. Materiały własne organizatora

Maciej Kuźmiński. Fot. A. Joachimiak

Monika Witkowska. Materiały własne organizatora

Omar Karabulut. Materiały własne organizatora

Vitalia Vaskiv. Fot. Alyona Faraonova

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Łódź: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Żubardzka 2a

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close