
Karolina Kroczak. Fot. Martin Babic
Karolina Kroczak. Fot. Martin Babic
Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty weekendowe, które odbędą się 15/16 lutego w godz. 11:00-14:00. Warsztaty poprowadzą Karolina Kroczak i Adam Adamonis-Krawczyk. Warsztat skierowany jest do osób, które chcą doświadczyć osobistych możliwości performatywnych. Zapisy i informacje:ttzawirowania@gmail.com, tel. 780 555 280. Koszt:100 zł lub 70 zł z kartą MultiSport. Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101.
Autentyczność tego, co komunikujemy poprzez ruch na scenie wynika ze świadomości tego kim jesteśmy i czym dzielimy się z widzem. Ważna staje się przyjemność, lekkość improwizacji i radość chęci występowania przed publicznością, traktowana jako możliwość do „opowiadania poprzez siebie”.
Punktem wyjścia do realizacji tych założeń będzie badanie zasady brania i dawania przez zadania ruchowe, a także praca z partnerem jako odbiorcą i obserwatorem. Podczas warsztatu uczestnicy będą realizować zadania świadomościowe, eksplorować różne narzędzia w improwizacji, a w finale stworzą duet, oparty na zasadzie dawania/brania/dzielenia się.
Warsztat prowadzony jest przez dwóch nauczycieli. Każdy z nich jest odpowiedzialny za inny punkt widzenia i praktykowania określonego tematu, gdyż posługują się oni autorskimi narzędziami, wynikającymi z odmiennego doświadczenia scenicznego. Propozycja duetu jest efektem spotkania tych dwóch perspektyw