Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Kata Juhász i David Miko – warsztaty weekendowe

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Kata Juhász  i David Miko – warsztaty weekendowe

Na zdjęciu Kata Juhasz. Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 12-13 kwietnia 2014 Akademia Tańca Zawirowania w Warszawie (ul. Wspólna 61 lok. 101) zaprasza na warsztaty weekendowe z rezydentami, Katą Juhász i Davidem Miko.

Warsztaty będą podzielone na dwa bloki:
12.04 – 11:00-13:00 – Kata Juhász – gr. początkująca i osoby lubiące się poruszać
13.04 – 11:00-13:00 – David Miko – gr. średniozaawansowana i zaawansowana

Kata Juhasz – warsztaty dla początkujących i ludzi, którzy po prostu lubią się poruszać

Warsztaty Katy Juhász dopasowane są do różnych umiejętności i doświadczeń uczestników. Są odpowiednie zarówno dla tancerzy początkujących i zaawansowanych, aktorów, doświadczonych lub początkujących perfomerów a także dla ludzi, którzy po prostu lubią ruch i taniec.

Warsztaty zazwyczaj składają się z rozgrzewki ciała, praktykowania umiejętnosci technicznych, a także rozwoju i ekseprymentowaniu z materiałem opierającym się na zadaniach twórczych. Rozgrzewka słada się z elementów jogi i body-mind, które pozwalają na przepływ ruchu w przestrzeni. Zachowując prawidłowe oddychanie, które wspiera kuntynuację ruchów, praca koncentruje się na odczuwaniu ciała, przestrzeni, a także na koncentracji na sobie samym i swoich wenwętrznych perspektywach. Część „taneczna” będzie polegać na zadaniach improwizacyjnych.Uczestnicy, poprzez indywidualną pracę, eksplorują potencjał twórczy swojego ciała i odkrywają nowe siły ekspresji ruchu. Indywidualna historia każdego uczestnika będzie się przekształcać w wypowiedź artystyczną. Zadania skupiają się na przekształceniu i metamorfozie tancerza poprzez jego wewnętrze obrazy. Dzięki temu uczestnicy zbliżają się do nieuświadomionego i niewidzocznego świata wewwnętrzego i zewnętrzego. Improwizacyjny taniec jest kluczem do otwarcia się na zapomniane wspomnienia nagromadzone w naszych komórkach, to środek do przywołania ukrytego sensu istnienia.

David Miko – warsztaty dla średniozaawansowanych i zaawansowanych tancerzy

Po wielu latach spędzonych w Budapest Conteporary Dance Academy, postanowił rozpocząć studia w SEAD w Salzburgu (Salzburg Experimental Academy of Dance). Pracował z takimi choreografami jak: Matej Kejzar, Diego Gil, Eleonore Valere, Kata Juhász, Máté Mészáros, Pál Frenák czy Eva Duda. Prowadził wiele razy warsztaty na Węgrzech i za granicą. Jego warsztat opiera się na czystej fizyczności, dynamicznym partnerowaniu i intensywnej floor-work. Jego język ruchowy opiera się na sztukach walki i na ruchu spiralnym. Interesuje się tworzeniem fizyczności z różnych poziomów świadomości, dążąc do punktu w którym kończy się myślenie, a pozostają tylko prawdziwe gesty wychodzące z wewnątrz ciała.

Ceny: 2 dni – 80 zł (z kartą Multisport: 50 zł), 1 dzień – 40 zł (z kartą Multisport: 25 zł).

Zapisy i informacje:
ttzawirowania@gmail.com
Tel. 780 555 280

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:30

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101, w godz. 14.30-16.30.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close