Warszawa: Anna Piotrowska „R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.”

Zdjęcie: Warszawa: Anna Piotrowska „R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.”

Fot. Karol Jarek.

Wersja do druku

Udostępnij

Kolejna produkcja w kolekcji eferte firmowana nazwiskiem Piotrowskiej pt. R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. Tym razem został stworzony duet osobowościowy (Piotrowska & Bożek). Inspiracją do stworzenia przedstawienia był obraz Fernanda Khnopffa pt.: Memories (Lawn tenis) z 1889 r. Obraz ten wywołuje poczucie napięcia i zawieszenia w milczącej rozgrywce pomiędzy kobietami.  Gęstość erotycznych marzeń. Wyczytane tęsknoty nierozumianej miłości. Napięcie pomiędzy graczami wynika z pragnień, nie z chęci bezpośredniego starcia.  Zawieszenie niespełnionej miłości, erotycznego spodu zawartego w masie rozleniwionej kobiecości. Tenis – rozgrywka pomiędzy graczami, których zadaniem jest odbicie piłki rakietą ponad lub obok siatki na pole przeciwnika w sposób utrudniający jej odbiór. Jak rozegrają grę zawodniczki Piotrowska & Bożek zaangażowane w  R.O.Z.G.R.Y.W.K.Ę ?

 

premiera: 19 maja 2012, Warszawa, Teatr Druga Strefa

reżyseria: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Anna Piotrowska

muzyka: Michał Mackiewicz

kostiumy: Justyna Spaleniak

light & space: Anna Piotrowska

produkcja: Anna Piotrowska, eferte_FUNDACJA ROZWOJU TAŃCA

współprodukcja: KLUB DGW

współpraca: Teatr Druga Strefa

przedstawienie zostało zrealizowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy MOKOTÓW

 

Aleksandra Bożek-Muszyńska

Tancerka, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, laureatka wielu nagród teatralnych i tanecznych. Początkowo – przez prawie 10 lat – zajmowała się tańcem nowoczesnym w zespole „Klips” w Jastrzębiu Zdroju, następnie tańcem jazzowym  (3 lata – Kielecki Teatr Tańca) i ostatecznie została przy współczesnym (początkowo w Rybniku – „Navras”, Grupa „Wahadło” i Krakowie – grupa „Hoplaaa”). W 2008 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny na instruktora tańca współczesnego. Obecnie związana z warszawskim teatrem „mufmi”. Przedstawienia „mufmi”: „Bóg 8 Dnia”, „Usługi płatne, czyli cała Polska plecie dzieciom”, „fall(ing) ceil(ing)”, „przesunięcie”.  Twórca i współtwórca choreografii m.in.: „Coaching”, „Przaśny”, „Dystans”, „In Brief” i in.

Michał Mackiewicz

Sztuką zajmuje się od dziecka. Wychował się w rodzinie artystów i  w domu nauczył się malarstwa, rzeźby i rysunku. Uczył się również gry na instrumentach – gitara, kontrabas. Przed ukończeniem studiów w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa rozpoczął działalność artystyczną na profesjonalnym poziomie. Jako magister Zarządzania stara się wykorzystywać swoją wiedzę z zakresu organizacji pracy w działalności kulturalnej.

Zajmuje się rozmaitymi dziedzinami sztuki. Łączy różne środki ekspresji: rzeźbę, klasyczne malarstwo olejne, rysunek, fotografię i grafikę komputerową. Zajmuje się również cyfrowym nagrywaniem i przetwarzaniem dźwięku, komponuje własną muzykę eksperymentalną. Korzysta z nowoczesnych i unikalnych technik oświetleniowych, projektuje i dokonuje montażu specjalistycznych reflektorów i projektorów efektowych.

Jego projekty to strefy artystycznego oddziaływania zaaranżowane światłem, dźwiękiem i obiektami przestrzennymi. Dzieła sztuki do wnętrza, których można wejść i samodzielnie eksplorować, multimedialne instalacje pobudzające różne zmysły.

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Scena Klubu DGW, Al. Niepodległości 141(metro Racławicka). Wstęp wolny

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close