Warszawa / Centralna Scena Tańca: Joanna Drabik „Strefa otwarta” – site-specific

Zdjęcie: Warszawa / Centralna Scena Tańca: Joanna Drabik „Strefa otwarta” – site-specific

Centralna Scena Tańca: Joanna Drabik „Strefa otwarta” – site-specific. Materiały własne organizatora

Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na site-specific Strefa otwarta wg konceptu Joanny Drabik, przy twórczej współpracy z performerką wokalną Aleksandrą Klimczak. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Centralnej Sceny Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Kolejna odsłona działań site-specific w ramach Centralnej Sceny Tańca, edycja IV. Tym razem wejdziemy do wnętrza jednego z ciekawszych budynków – domów sztuki, a widz będzie miał szansę aktywnego uczestnictwa w procesie twórczym i rozwoju potencjału artystycznego.

Wstęp wolny

O swoich eksperymentalnych i interdyscyplinarnych działaniach pisze tancerka i choreografka Joanna Drabik:

W pięknej przestrzeni holu Teatru Wielkiego w Warszawie tworzymy strefę, w której artysta i widz otwiera się na dialog. Opuszczamy kurtynę na konwenanse i przyjęte mechanizmy po to by zbliżyć się do widza, wyjść mu naprzeciw, zmniejszyć dystans zachowywany między artystą a publicznością. Pragniemy niejako odczarować formalny, statutowy a czasem nieprzystępny charakter Wielkich Miejsc. Podczas działania badamy naszą osobistą przestrzeń, poddajemy się pytaniom o to, czy w danej przestrzeni czuje komfort czy dyskomfort? Czy jestem gotowy wyjść ze strefy komfortu i wypróbować się w nowych, niepoznanych obszarach? W tej podróży otwieramy się na interakcje związane z przekraczaniem granicy między poszczególnymi strefami.

Twórczynie i twórca:

Joanna Drabik – tancerka, choreografka, edukatorka; biogram – link

Aleksandra Klimczak – śpiewaczka operowa, performerka wokalna; biogram – link

Błażej Pawlina – muzyk, pedagog, fotograf oraz absolwent wychowania fizycznego. Zajmuje się muzykoterapią w pracy z młodzieżą, dorosłymi, dziećmi ze spektrum autyzmu, dziećmi w procesie chemioterapii, młodzieżą uzależnioną, a także z osobami z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Z podopiecznymi pracuje nad budowaniem poczucia własnej wartości. Grał w Toronto, Luksemburgu, Niemczech, we Francji, w Czechach i na Słowacji. Tworzy muzykę do medytacji i wykorzystuje ją w prowadzonych przez siebie sesjach. Współtworzy warsztaty motywacyjne dla młodzieży oraz zajęcia wspomagające walkę z depresją, przemocą i uzależnieniami.

***

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV
Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Współfinansowanie: m.st. Warszawa

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa, pl. Teatralny 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close