Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/ Konferencja – część artystyczna: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski „#DBRMPP”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/ Konferencja – część artystyczna: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski „#DBRMPP”

Fot. Jakub Urbański.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu  Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego#DBRMPP. Spektakl prezentowany będzie w ramach części artystycznej konferencji CST pt. „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”.

O spektaklu:

Duet Gorczyca/Malinowski zaprasza na miłosne show #DBRMPP. To podróż po świecie kiczu – opowieść o szybkim zaspokojeniem potrzeby bycia z kimkolwiek. Choreografia spektaklu została nagrodzona na Warszawskiej Platformie Tańca 2016 oraz w Konkursie Choreograficznym „3…2…1… TANIEC!”. W 2017 roku odbyła się premiera filmu #LOVE, który jest ekranizacją spektaklu.

Z recenzji:

„W wypadku #DBRMPP najważniejsze jest ciało, które stanowi język, narzędzie do opowiedzenia o zbrodni na własnym umyśle. To ono wszystkie elementy tej układanki scala tworząc makabryczny portret współczesnych przegranych bohaterów tego świata.” /Jacek Górecki

„#DBRMPP to historia balansująca na granicy wzruszenia i dobrej zabawy, to podróż po świecie kiczu, opowieść o szybkim zaspokajaniu potrzeby bycia-z-kimkolwiek. To obraz ludzi bezradnych, uwodzący publiczność swoją błyskotliwością i sugestywnością.”

Aleksandra Spilkowska, „Teatralia”

„Spotkanie ludzi, którzy nie potrafią przystanąć choć na chwilę i wsłuchać się w to, co mają sobie nawzajem do powiedzenia. Zajęci potwierdzaniem w cudzych oczach wykreowanego wizerunku samych siebie, nie mają czasu na zastanowienie się, czy świat, w którym żyją, nie stał się w międzyczasie tworem pełnym ich wyobrażeń o pragnieniach, a nie rzeczywistych potrzeb.”

Agata Kędzia, „Reflektor”

Koncepcja /choreografia/ kreacja: Katarzyna Gorczyca /Oskar Malinowski

Scenografia/reżyseria światła: Maciej Kosteczka

Współpraca: Teatr ZAMIAST

Premiera: 14 października 2016 w Teatrze ZAMIAST w Łodzi

Bilety: 10 zł.

Katarzyna Gorczyca –  absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego), Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Aktywnie działająca w dziedzinie teatru tańca w Polsce jak i w Europie w roli aktorki/tancerki oraz choreografki. Jej prace zostały nagrodzone m.in. na: Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie (Dziewictwo), Połczyńskim Festiwalu Tańca (Samsara), Konkursie Choreograficznym „3…2…1… TANIEC!” w Krakowie i na Warszawskiej Platformie Tańca 2016 (#DBRMPP). Współzałożycielka grupy LineAct (Zakorzenieni, Oplątane, Szczególnie ciekawe przypadki). Na stałe współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem (Lysistrata- PAFOS 2017, Much Ado About Nothing, Poskromienie Złośnicy) oraz z Oskarem Malinowskim (#DBRMPP, PARA NR 1). Od 2016 roku działa w Teatrze ZAMIAST w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

Oskar Malinowski – aktor, tancerz, performer. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego), Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne (2015). Artysta realizuje autorskie projekty m.in #DBRMPP (2016); PARA NR 1 (2018) oraz uczestniczy w niezależnych produkcjach takich jak: we are not superheroes, chor. Kamil Wawrzuta/Ruchomy Kolektyw w Teatrze Ochoty w Warszawie (2016); Wymarsz Zuza Golińska/Iza Szostak w TeatrGaleria STUDIO w Warszawie (2017). Aktualnie współpracuje z Komuna//Warszawa (Cezary idzie na wojnę, reż. Cezary Tomaszewski, 2017); Teatrem Ochoty w Warszawie (Zatoka suma, reż. Agata Dyczko 2017); Teatrem Zamiast w Łodzi (#DBRMPP, Gorczyca/Malinowski, 2016).

 

***

CZĘŚĆ NAUKOWA:

Dzień I – 23 kwietnia

Dzień II – 24 kwietnia

Osoby zainteresowane udziałem w części naukowej konferencji proszone są o rejestrację pod adresem konferencja@centrumsztukitanca.eu

W tytule maila należy wpisać: „Konferencja CST – rejestracja”. Wstęp jest bezpłatny.

 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA  – Przez Pryzmat Ruchu – Program Warsztaty Taneczne:

22 kwietnia w godz. 10.00-18.00, sala 307, III pietro

Pięć warsztatów z technik omawianych podczas konferencji skierowanych do różnych odbiorców.

Izabela Chlewińska – Blisko coraz bliżej – warsztat dla dzieci w wieku 2-4 lata, wraz z opiekunami

Natalia Oniśk – Kontakt Improwizacja

Alicja Złoch – Lekcja tańca klasycznego jako poznanie prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania póz i fraz baletowych

Anna Opłocka i Zuzanna Kupidura – Warsztaty kinetografii wg. metody Labana-Knusta – podstawy notacji i analizy ruchu

Piotr Zgorzelski – Metodologia nauczania polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych 

Nabór na warsztaty na stronie CST: www.centrumsztukitanca.eu

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Wszelkie zapytania prosimy kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

***

 

 

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (oryginał)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, Scena Broadway.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close