Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/ Konferencja – część artystyczna: Magda Jędra „Królestwo”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/ Konferencja –  część artystyczna: Magda Jędra „Królestwo”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Magdy Jędry Królestwo. Spektakl prezentowany będzie w ramach części artystycznej konferencji CST pt. „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”.

O spektaklu:

Historia toczyła się z grubsza przewidywalnym torem aż do swojego końca, a więc do czasu, w którym z tym właśnie czasem i otaczającą nas przestrzenią zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Porządek oparty na koherencji tych dwóch wielkości okazał się rzeczą nietrwałą. Jak coś może się popsuć to podobno się popsuje. Tak było i tym razem. Świat mocno przyspieszył a zwielokrotniona siła odśrodkowa coraz mocniej zaczęła zaciskać węzły jego poplątanej struktury. Otoczone post-chaosem performerki starają się poskładać w spójną całość fragmenty zapamiętanego świata. Żyć w bezkrólewiu bez prawdy i porządku jest rzeczą nieznośną. Cywilizacyjna tendencja do rekonstruowania porządku, budowania lepszej formy organizacji i poszukiwania światów w homeostazie składa obietnicę spokoju czy choćby iluzorycznej pewności.

Choreografia: Magda Jędra

Współpraca: Iza Sostak

Występują: Iza Szostak, Magda Jędra

Muzyka: Szałas, Piotr Czajkowski, Die Antwoord

Światła: Karolina Gębska

Mastering: Marcin Dymiter

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

Bilety: 10 zł

Magda Jędra – tancerka, choreografka, performerka. Zaczęła tańczyć w Gdańskim Teatrze Tańca Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja (1997–1999). W 2005 wraz z muzykami Grzegorzem Welizarowiczem i Zbigniewem Bieńkowskim oraz Anną Steller stworzyli swój pierwszy wspólny spektakl pod tytułem Good Girl Killer, od którego został przyjęta nazwa ich grupy. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za spektakl Good Girl Killer (2006). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotna stypendystka Urzędu Miasta w Gdańsku oraz Samorządu Województwa Pomorskiego. Rezydentka pierwszej wymiany choreografów między Polską a Filadelfią, realizowanym przez Art Stations Foundation w Poznaniu, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Polski w Nowym Jorku i Dance/USA Philadelphia. Współpracuje z wieloma polskimi twórcami, stale z Anną Steller. Mieszka w Gdańsku. Wybrane realizacje autorskie: Teletransis (2002), Teoria hałasu (2004), Parallel (2009), Lotta i Gula (we współpracy z Anną Steller, 2011), Le Pas Jaques(2011), Europa. Śledztwo (we współpracy z Izą Szostak i Weroniką Pelczyńską, 2014), What’s wrong with happiness (we współpracy z Anną Steller, 2015).

***

CZĘŚĆ NAUKOWA:

Dzień I – 23 kwietnia

Dzień II – 24 kwietnia

Osoby zainteresowane udziałem w części naukowej konferencji proszone są o rejestrację pod adresem konferencja@centrumsztukitanca.eu

W tytule maila należy wpisać: „Konferencja CST – rejestracja”. Wstęp jest bezpłatny.

 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA  – Przez Pryzmat Ruchu – Program Warsztaty Taneczne:

22 kwietnia w godz. 10.00-18.00, sala 307, III pietro

Pięć warsztatów z technik omawianych podczas konferencji skierowanych do różnych odbiorców.

Izabela Chlewińska – Blisko coraz bliżej – warsztat dla dzieci w wieku 2-4 lata, wraz z opiekunami

Natalia Oniśk – Kontakt Improwizacja

Alicja Złoch – Lekcja tańca klasycznego jako poznanie prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania póz i fraz baletowych

Anna Opłocka i Zuzanna Kupidura – Warsztaty kinetografii wg. metody Labana-Knusta – podstawy notacji i analizy ruchu

Piotr Zgorzelski – Metodologia nauczania polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych 

Nabór na warsztaty na stronie CST: www.centrumsztukitanca.eu

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Wszelkie zapytania prosimy kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

***

 

 

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, Scena Broadway.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close