Warszawa / Centrum Teatru i Tańca Zawirowania: otwarcie nowej sceny w Warszawie. „Opowiedz nam o przyszłości” i „Nad Poziomy” – chor. Elwira Piorun

Zdjęcie: Warszawa / Centrum Teatru i Tańca Zawirowania: otwarcie nowej sceny w Warszawie. „Opowiedz nam o przyszłości” i „Nad Poziomy” – chor. Elwira Piorun

Teatr Tańca Zawirowania, „Nad Poziomy” – chor. Elwira Piorun. Fot. WILK.

Centrum Teatru i Tańca Zawirowania zaprasza na otwarcie nowej sceny w Warszawie. Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w prezentacjach dwóch spektakli: Opowiedz nam o przyszłości 7 kwietnia oraz pokazie Nad Poziomy 14 i 26 kwietnia.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie Opowiedz nam o przyszłości jest inspirowane twórczością Lema, a w szczególności jego powieścią Solaris. Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

Czas trwania: 60 minut

Choreografia – Elwira Piorun
Obsada – Michał Góral i Anna Banasik

Bilety dostępne na stronie: „Opowiedz nam o przyszłości”/”Tell us about the future” | Bilety (kicket.com)

Nad poziomy w choreografii Elwiry Piorun i w wykonaniu Natalii Łomińskiej i Krzysztofa Jarosa to duet o wzlotach i upadkach młodych ludzi, skazanych na siebie, a nie potrafiących nawiązać pełnych relacji. Żyjących w rzeczywistości, w której trudno odróżnić prawdę od fałszu, fakty od zmyślenia i uczucia od zabawy. Szukających w sobie nawzajem pewnych punktów oparcia, zbliżających i oddalających się od siebie, tak jak to bywa zwykle w tańcu. Przeplatając taniec, dramat i muzykę, Nad Poziomy obiecuje poruszyć dusze i rozbudzić wyobraźnię.

Czas trwania: 100 minut

Choreografia – Elwira Piorun
Obsada – Natalia Łomińska i Krzysztof Jaros

Bilety dostępne na stronieNad poziomy | Bilety (kicket.com)

Teatr Tańca Zawirowania, „Nad Poziomy” – chor. Elwira Piorun. Fot. WILK

Centrum Tańca Zawirowania, "Opowiedz nam o przyszłości" chor. Elwira Piorun. Fot. WILK

Centrum Tańca Zawirowania, "Opowiedz nam o przyszłości" chor. Elwira Piorun. Fot. WILK.

Teatr Tańca Zawirowania, „Nad Poziomy” – chor. Elwira Piorun. Fot. WILK.

KALENDARIUM

godz. 19:30

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, Adgar Park West al. Jerozolimskie 181b, wejście B1

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, Adgar Park West al. Jerozolimskie 181b, wejście B1

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, Adgar Park West al. Jerozolimskie 181b, wejście B1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close