Warszawa/Centrum w Procesie: Spotkanie #1/1 – Izabela Chlewińska „You have your voice”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie: Spotkanie #1/1 – Izabela Chlewińska „You have your voice”

Fot. Danny Willems

Wersja do druku

Udostępnij

To drugi pokaz work in progress najnowszego spektaklu Izy Chlewińskiej. Artystka bazuje w nim na nowym tańcu i choreografii, alternatywnym wydobywaniu dźwięku oraz niebanalnym użyciu nowoczesnej technologii. To spektakl na ciało, głos i technologię – laboratorium przetworzenia, zwielokrotnienia i komputerowej obróbki jakości tego co widzimy i słyszymy.

W centrum elektronicznych i akustycznych odbiorników, kamer pogłosowych, mikrofonów i samplerów toczy się wypowiedź potencjalnego obywatela, który zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie. W celu wydobycia z siebie głosu przybiera on właściwe pozycje ciała, nadając mu odpowiednią do dźwięku formę. Z czasem zaczyna używać nie tylko ciała, ale i otaczającej go technologii, osiągając coraz śmielsze efekty swoich poszukiwań.

choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska
reżyseria dźwięku: Jacek Grudzień
technologia: Tomek Bergmann

CENTRUM W PROCESIE

Centrum w Ruchu rozpoczyna drugi rok pokazów work in progress zatytułowany Centrum w Procesie. W ramach cyklu publiczność zostaje zaproszona publiczność do udziału w powstawaniu przedstawień. Podczas spotkań prezentowane są fragmenty spektakli, nad którymi aktualnie pracują artyści związani z CwR. Organizatorzy zapraszają też do rozmowy: w ten sposób poszerzane jest grono osób zaangażowanych w spektakl, sprawdzane jest to, jak  przedstawienie działa w obecności widzów, widzowie przyglądają się dotychczasowym efektom pracy, stawiając nowe pytania i szukając na nie odpowiedzi.  CwR oferuje możliwość udziału i zajrzenia do wnętrza procesu tworzenia.

Pokazom towarzyszą dyskusje prowadzone przez moderatorów – przedstawicieli środowiska sztuki i tańca.

Wstęp wolny. 

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Projekt dofinansowany ze środków Miasta st. Warszawy.

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)  Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)  Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close