Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #4 – Renata Piotrowska „Death. Exercises and variations” (tytuł roboczy)

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #4 – Renata Piotrowska „Death. Exercises and variations” (tytuł roboczy)

Fot. Darnell Stephen Summers

Wersja do druku

Udostępnij

W swojej najnowszej solowej realizacji Renata Piotrowska z bliska przygląda się temu, czego nie można doświadczyć: śmierci. Czerpiąc z artystycznych, kulturowych i społecznych reprezentacji „końca życia” choreografka nieustępliwie próbuje ukazać na scenie nieodwracalność śmierci.

Wychodząc od obserwacji, że współczesne ciało, bardziej niż kiedykolwiek, dąży do przeciwstawienia się umieraniu, a medialna wszechobecność śmierci jest odwracana poprzez usuwanie jej z codziennego życia, artystka zwraca się w stronę niektórych historycznych zjawisk związanych z problematyką śmierci i umierania, takich jak danse macabre, rytuał, personifikacja, przemoc, gore i erotyka. Wielokrotnie konstruując spotkanie ze śmiercią, poddając ją choreografii jak nieuchwytnego partnera, poprzez liczne twarze śmierci, Piotrowska tropi współczesne zrozumienie umierania lub jego brak.

Bojana Bauer (tłum. Dominik Skrzypkowski)

Premiera: 28 października 2014, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Po pokazie rozmowa z choreografką i zaproszonymi ekspertami.

koncept, choreografia, wykonanie: Renata Piotrowska
dramaturgia: Bojana Bauer

****

Partnerzy: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, Teatr Soho, Centrum Sztuki Współczesnej – Sala Laboratorium, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, La Briqueterie – CDC du Val-de-Marne.
Produkcja spektaklu dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Pokaz dofinansowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Projekt badawczy dofinansowany ze srodków Instytutu Muzyki i Tanca.

Partnerzy programu badawczego: Dwutygodnik.com, taniecPOLSKA.pl
Partner medialny: Taniec Polska.pl
Organizacja: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
Produkcja: Dominik Skrzypkowski

***

Centrum w procesie to cykl przedpremierowych pokazów choreograficznych jeszcze w trakcie realizacji. Warszawscy twórcy z Centrum w Ruchu zapraszają publiczność do dialogu o powstających spektaklach przed zakończeniem pracy nad nimi.

Po każdym pokazie rozmowa z udziałem ekspertów.

 

KALENDARIUM

 

26 września 2014, g. 19.00

DEATH. Exercises and variationswork in progress

chor. Renata Piotrowska

12 października 2014, g. 18.00

SURPLUSwork in progress

chor. Magdalena Ptasznik

24 października 2014, g. 19.00

THIS IS MUSICAL work in progress

chor. Karol Tymiński

4 grudnia 2014, g. 19.00

YOU HAVE YOUR VOICEwork in progress

chor. Izabela Chlewińska

 

Wstęp wolny.

www.facebook.com/centrumwruchu

www.centrumwruchu.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1A

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close