Spektakle

Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #5 – Magdalena Ptasznik, Marina Colomina „SURPLUS”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #5 – Magdalena Ptasznik, Marina Colomina „SURPLUS”

Fot. materiałt TW-ON.

Wersja do druku

Udostępnij

Od artystek:

Nasze zainteresowania koncentrują się wokół rozwijania praktyk umożliwiających uwrażliwione widzenie. W działaniach, poprzez ciągłe przekonfigurowywanie naszej relacji (re-)aktywujemy postrzeganie dążąc do produkcji nadwyżki potencjalności w widzeniu jako doświadczeniu.

Badamy zmienność i ruchomość percepcji, dzięki którym możliwa jest nawigacja uważności działającego jak i widza. Robimy to poddając ciała, performera jak i widza, sensorycznemu uwrażliwieniu. Dążymy do stworzenia wydarzenia, w którym uwidocznione są i komunikują – process, mobilna percepcja i konstrukcja choreograficzna.

Po pokazie otwarta rozmowa z choreografem i zaproszonymi ekspertami.

choreografia i wykonanie: Magdalena Ptasznik, Marina Colomina
koprodukcja: Antic Teatre, Barcelona,
przy wsparciu: Azala Espacio , Vitoria (rezydencja), Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg

produkcja wydarzenia: Dominik Skrzypkowski
organizacja: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza

***

Partnerzy. Centrum w Ruchu, Centrum Sztuki Współczesnej – Sala Laboratorium, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, La Briqueterie – CDC du Val-de-Marne
Centrum w Procesie

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cykl pokazów work in progress i rozmów o tańcu w Centrum w Ruchu: roczny  program spotkań z publicznością i zaproszonymi ekspertami wokół eksperymentalnego tańca współczesnego.

Projekt dofinansowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerzy w programie rezydencyjnym. Dwutygodnik.com, taniecPOLSKA.pl Partner medialny: taniecPOLSKA.pl

Wstęp wolny.

Dojazd kolejką miejską S1 do Stacji Międzylesie.

powiązane

Ludzie

Magdalena Ptasznik

Magdalena Ptasznik

Od artystek: Nasze zainteresowania koncentrują się wokół rozwijania praktyk umożliwiających uwrażliwione widzenie. W działaniach, poprzez ciągłe przekonfigurowywanie naszej relacji (re-)aktywujemy postrzeganie dążąc do produkcji nadwyżki potencjalności w widzeniu jako doświadczeniu. Badamy zmienność i ruchomość percepcji, dzięki którym możliwa jest nawigacja uważności działającego jak i widza. Robimy to poddając ciała, performera jak i widza, sensorycznemu uwrażliwieniu. Dążymy do stworzenia wydarzenia, w którym uwidocznione są i komunikują – process, mobilna percepcja i konstrukcja choreograficzna. Po pokazie otwarta rozmowa z choreografem i zaproszonymi ekspertami. choreografia i wykonanie: Magdalena Ptasznik, Marina Colomina koprodukcja: Antic Teatre, Barcelona, przy wsparciu: Azala Espacio , Vitoria (rezydencja), Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg produkcja wydarzenia: Dominik Skrzypkowski organizacja: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza *** Partnerzy. Centrum w Ruchu, Centrum Sztuki Współczesnej – Sala Laboratorium, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, La Briqueterie – CDC du Val-de-Marne Centrum w Procesie Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cykl pokazów work in progress i rozmów o tańcu w Centrum w Ruchu: roczny  program spotkań z publicznością i zaproszonymi ekspertami wokół eksperymentalnego tańca współczesnego. Projekt dofinansowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerzy w programie rezydencyjnym. Dwutygodnik.com, taniecPOLSKA.pl Partner medialny: taniecPOLSKA.pl Wstęp wolny.   Dojazd kolejką miejską S1 do Stacji Międzylesie.

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close