Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #7 – Izabela Chlewińska „You have your voice”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #7 – Izabela Chlewińska „You have your voice”

Efrat Stempler. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu zaprasza na pokaz work in progress nowego spektaklu Izabeli Chlewińskiej w ramach Centrum w Procesie — cyklu siedmiu przedpremierowych prezentacji prac będących jeszcze w czasie realizacji. Po pokazie odbędzie się rozmowa choreografki z widzami i dwóch ekspertów, którzy wspomogą dyskusję.

You have your voice bazuje na nowym tańcu i choreografii, alternatywnym wydobywaniu dźwięku oraz niebanalnym użyciu nowoczesnej technologii. To spektakl na ciało, głos i technologię  laboratorium przetworzenia, zwielokrotnienia i komputerowej obróbki jakości tego, co widzimy i słyszymy. Wyobraźmy sobie, że w samym centrum elektronicznych i akustycznych odbiorników, kamer pogłosowych, mikrofonów i samplerów toczy się wypowiedź potencjalnego obywatela, który zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie. W celu wydobycia z siebie głosu przybiera on właściwe pozycje ciała, nadając mu odpowiednią do dźwięku formę. Z czasem zaczyna używać nie tylko ciała, ale i otaczającej go technologii, osiągając coraz śmielsze efekty swoich poszukiwań. W końcu ulega irytującym powtórzeniom, zaczyna mówić o rzeczach, o których nie ma pojęcia, tworzy kolejne kopie samego siebie, staje się maniakalnym mitomanem, aby na końcu dołączyć do kakofonicznego chóru zbiorowości, zapominając, co w ogóle chciał na początku powiedzieć. Zaczyna więc jeszcze raz i jeszcze raz, konsekwentnie konstruując nową myśl  wpisany w samo centrum nowoczesnej technologii.

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska
reżyseria dźwięku : Jacek Grudzień
technologia : Tomek Bergmann

ORGANIZACJA: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
Produkcja: Dominik Skrzypkowski
Partner medialny: taniecPOLSKA.pl

Projekt dofinansowany ze środków m.st. Warszawy

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)    Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)  Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerska Centrum Kultury, ul. Żegańska 1A. WSTĘP WOLNY.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close