Warszawa/Centrum w Ruchu: Magdalena Ptasznik, Eleonora Zdebiak „surfing”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: Magdalena Ptasznik, Eleonora Zdebiak „surfing”

Fot. Katarzyna Szu Szugajew.

Wersja do druku

Udostępnij

Od Magdy Ptasznik:

 

Surfing to prezentacja work-in-progress projektu, nad którym pracuję i tych jego treści, które wypłynęły na powierzchnię w trakcie realizacji Tanzrecherche#11. Mając możliwość realizacji badań w dłuższej perspektywie czasowej, krążyłam wokół tematu „materialności”, pozwalając sobie na ujęcie tego zagadnienia w szerszym kontekście.

Obserwując swoje działania – zadania, jakie podejmowałam, to jak się w nie angażowałam zaczęłam zawężać obszar poszukiwań podążając za tymi zainteresowaniami, które w praktyce manifestowały się najsilniej.

Surfing to prezentacja work-in-progress projektu, nad którym pracę rozpoczęłyśmy podczas programu rezydencyjnego NRW Tanzrecherche w Bielefeld. Projekt ten dedykowany jest researcherowi, poszukiwaniom artystycznym, pozwala na podjęcie tematu w szerokim kontekście, eksperymentowanie.

Surfing wywodzi się z doświadczenia osobistego przywiązania i inklinacji do przedmiotów. Celem nie jest tu zbadanie, a następnie przedstawienie relacji między przedmiotami a podmiotami, ale poszukiwanie doświadczenia kontaktu z materią. Rozpoczynając pracę, postanowiłyśmy przyjąć szczególny sposób patrzenia na przedmioty – skierować uwagę w pierwszej kolejności na przedmioty i ich reakcje na działania fizyczne z pytaniem, co to zmienia w przestrzeni, nie zaś, jaką reakcję przedmiot wywołuje w moim ciele. Jak przedmioty realizują, okazują swoją niezależność w czasie i przestrzeni? Szukając odpowiedzi, prowokowałyśmy spotkania, zderzenia, tarcia zachodzące między powierzchniami różnych materii i przyglądałyśmy się ich efektom.

Naszym zamiarem nie jest zdobycie wiedzy o przedmiotach/ materiach/ powierzchniach, ale doświadczenie ich spotkania. To rytuał, który nie jest odzwierciedleniem doświadczenia, ale do niego dąży.

Ponieważ będziemy kontynuować pracę nad projektem surfing zależy nam na Waszej obecności i reakcjach. surfing

pomysł, choreografia, performance: Magdalena Ptasznik

współpraca konceptualna, dramaturgia: Eleonora Zdebiak

WSTĘP WOLNY.

DanceReserachLogo (miniaturka)      NRWlogo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerska Strefa Kultury) ul. Żegańska 1A. Dojazd: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego).

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close