Warszawa/Centrum w Ruchu: „ Seniorzy w działaniu” – projekt choreograficzny Izy Szostak

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: „ Seniorzy w działaniu” – projekt choreograficzny Izy Szostak

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W roku 2012, roku Europejskiej Aktywności Ludzi Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, obserwowałam jak dużo programów, projektów i działań zostało skierowanych do seniorów.  Coraz częściej organizacje samorządowe, fundacje, Uniwersytet Trzeciego Wieku, festiwale i inne placówki państwowe otwierają się na działania dydaktyczne, które mają na celu podniesienie poziomu i jakości życia osób starszych.

Cykl warsztatów dedykowany seniorom, które prowadzę w Centrum w Ruchu, jest częścią mojej pracy badawczej,  rozpoczętej dwa lata temu na Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Praca ta dotyczy zagadnienia aktywizacji osób starszych.

Badania zawęziłam do grupy osób, która regularnie od dwóch lat  bierze udział w zajęciach ruchowych. Przyjęta przeze mnie metodologia nie ograniczyła się jedynie do rozmów i wywiadów z uczestnikami. Mój udział w projekcie badawczym polegał również na proponowaniu i prowadzeniu praktyki ruchowej, która przyjęła charakter gimnastyki twórczej, czyli –  inaczej mówiąc – improwizacji ruchowej. Pokaz powarsztatowy to rezultat pierwszego etapu moich wspólnych spotkań z uczestnikami i tym stadium chciałabym się podzielić.

Iza Szostak

Po pokazie odbędzie się  rozmowa z choreografką

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Partnerzy: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Wawerskie Centrum Kultury, Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka) Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close