Warszawa/Centrum w Ruchu: Warsztat choreograficzny „ SURPLUS lab 2”. Prowadzenie: Magdalena Ptasznik

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: Warsztat choreograficzny „ SURPLUS lab 2”. Prowadzenie: Magdalena Ptasznik

Fot. materiały artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu zaprasza na warsztat choreograficzny SURPLUS lab. 2 Magdaleny Ptasznik. Warsztat jest bezpłatny.

Od prowadzącej:

Podczas warsztatu pracować będziemy w parach, działając zawsze wobec drugiej osoby. Będziemy korzystać z jej obecności na różne sposoby – jako widza, pasywnego świadka, przedmiotu działań, współuczestnika, oponenta, współsprawcy zajść lub łączyć kilka z tych możliwości. Obecność innej osoby i działanie w relacji do niej będzie warunkiem podstawowym naszych działań oraz przedmiotem badania. Zaczynając od rozgrzewki skupionej na ciele, obudzeniu zmysłów i uwagi, przejdziemy przez kilka zadań na różne sposoby pobudzających kreatywność i prowadzących do powstania szybkich szkiców choreografcznych – performansów tworzonych i prezentowanych jednocześnie. Odrzucimy powagę tworzenia, a skierujemy się ku atmosferze zabawy, eksperymentowi, myśleniu przez działanie.

Zapraszam osoby zainteresowane rozwojem kreatywności, działaniem cielesnym w kontekście szeroko rozumianego wydarzenia performatywnego.

Zapisy: magda.ptasznik@gmail.com

Dojazd: kolejką S1, kierunek Otwock, stacja Międzylesie lub autobusem z Centrum 521(stacja PKP Międzylesie).

Magdalena Ptasznik – choreografka, performerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka programu danceWEB 2011 odbywającego się w ramach festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu i  NRW Tanzrecherche 2013 (stypendium rządu landu Nadrenia-Północna Westfalia dla młodych choreografów). Studiowała m.in. u Debory Hay, Rii Higler, Jeanine Durning, Meg Stuart, Xaviera Le Roy czy Roberta Steijna. Tworzy prace autorskie (surfing, exercises for a hero) jak i angażuje się we współprace z innymi artystami (Marina Colomina, Maria Stokłosa). Pracuje w Polsce i za grannicą, jest członkiwm Centrum w Ruchu.

https://magdalenaptasznik.wordpress.com

Warsztat realizowany w ramach stypendium twórczego MKiDN 2014.

MKiDN dofinansowanie (oryginał)

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)   Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Kultury Żegańska 1a, II piętro, w godz. 11.00-14.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close