Warszawa/Centrum w Ruchu: Warsztat „surplus” – prowadzenie: Magdalena Ptasznik

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: Warsztat „surplus” – prowadzenie: Magdalena Ptasznik

Na zdjeciu: Surplus, od lewej: maria Colomina, Magdalena Ptasznik. Fot. Alessia Bombaci.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu zaprasza na warsztat surplus Magdaleny Ptasznik, który jest jest częścią projektu choreograficznego rozwijanego we współpracy z Mariną Colominą. Warsztat bezpłatny.

 

Od prowadzącej:

„Proponuję podejście do ruchu jako działania performatywnego. Będę dzielić się narzędziami wytwarzania ruchu skupiającymi się na pytaniu «Gdzie jest i jak porusza się moja uwaga?». Będziemy stawiać to pytanie wychodząc do działania z różnych perspektyw – od tego, co widzimy i jak na to reagujemy, ale także inicjując ruch z fizycznego doświadczenia, z wnętrza ciała, podejmując zadania mające na celu uwrażliwienie zmysłów także innych niż wzrok – dotyku, słuchu, i dalej myśli, odczucia czy wyobraźni.

Wspomniane narzędzia – instrukcje wprowadzą nas w doświadczenie ruchu i dadzą materiał do dalszej pracy – obserwowania ruchu w momencie tworzenia z różnych punktów widzenia.

Interesuje mnie wzajemny wpływ obserwatorów zajmujących odmienne pozycje – wewnątrz i na zewnątrz działania, wymienialność oraz możliwość podejmowania obu tych ról równocześnie. Będziemy pytać i doświadczać, jak równoczesna obecność tych dwóch perspektyw otwiera potencjał tego, jak widzimy, doświadczamy siebie (jako performera czyli osoby, ciała, tancerza, nie-tancerza) i ruch, a nade wszystko, jak otwieramy, uwrażliwiamy się na możliwą zmienność sposobów ich postrzegania oraz tego jakie ciało możemy wytwarzać w ruchu.

 

Warsztat to otwarte sesje pracy skupiającej się na badaniu sposobów wytwarzania ruchu przeznaczone dla tancerzy, performerów, zainteresowanych choreografią, performansem, ruchem”.

Warsztat bezpłatny.

Prowadzenie: Magdalena Ptasznik

Zapisy: magda.ptasznik@gmail.com

Dojazd: kolejką S1, kierunek Otwock, stacja Międzylesie lub autobusem z Centrum 521(stacja PKP Międzylesie).

Projekt realizowny w ramach stypendium twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (oryginał)

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)   Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Kultury Żegańska 1a, II piętro, w godz. 11.00-15.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close