Warszawa/Centrum w Ruchu: „Wrestling Impro” – warsztat z Karolem Tymińskim

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: „Wrestling Impro” – warsztat z Karolem Tymińskim

Kielecki Teatr Tańca Wibracje

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu zaprasza do udziału w warsztatach Wrestling Impro, które poprowadzi Karol Tymiński.

Wrestling Impro proponuje spojrzenie na zapasy jako bazę dla tanecznej improwizacji. Poddając tę sportową dziedzinę dekonstrukcji, uczestnicy uczą się tworzenia nowych mechanizmów ruchu, relacji i wspólnej pracy fizycznej. Tancerze podczas dwudniowej, trzygodzinnej sesji angażują się w ruchowe gry, poznają techniki dynamicznej techno-medytacji, które umożliwiają zanurzenie we własną cielesność, eksplorację fizycznych możliwości i uwrażliwienie na intencję partnera. Ta wyzywająca (i pełna zabawy) gra nie służy wyłonieniu zwycięscy, lecz otwiera na taneczny potencjał jaki drzemie w intensywnych, siłowych (lub nie) spotkaniach.

Poza tym, ile można się nawzajem głaskać?!

Koszt warsztatów za dwa dni: 120 zł.
Zapisy: karol.tyminski@gmail.com

Karol Tymiński jest choreografem/performerem rezydującym w Berlinie, współtwórcą Centrum w Ruchu, absolwentem Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Brukseli i Warszawskiej Szkoły Baletowej.

Rozwijając swój język choreograficzny, Tymiński porzuca formalne założenia. Skłania się on ku eksploracji mechanizmów ruchu, których finalna forma jest wypadkową tych eksploracji. Poszukiwania te prowadzą ku dogłębnej obserwacji ciała jako źródła ruchu i głównego medium. W swoich pracach Tymiński pozwala na zgłębienie fizycznych aspektów performera niemalże na poziomie tkankowym. Ciało, jego struktura, ograniczenia, następujące w nim procesy stają się polem do eksperymentu, czyniąc je niemalże głównym tematem spektaklu. Artysta jednak poprzez te obserwacje mówi o ludzkiej kondycji, starając się sięgnąć emocji performera, penetrując jego fizyczność. Działania te mają często wymiar rytualny, jak to się dzieje w spektaklu Beep (2013), który prezentowany w 2014 podczas Festiwalu ImPulsTanz został uznany przez Helmuta Ploebsta na łamach „Der Standard” za jeden z najbardziej radykalnych i ekscytujących spektakli ostatnich lat, czy Liminal stworzonego na zlecenie Icelandic Dance Company, który uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych spektakli tanecznych roku 2015 według Morgunbladid. W tym samym roku This is a musical Tymińskiego został zaliczony do najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kategorii „Teatr” w rankingu internetowego magazynu www.dwutygodnik.com.

Jak dojechać:  Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro, w godz. 12.00-15.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close