Warszawa / CST 2024: Patryk Gorzkiewicz „Sport”

Zdjęcie: Warszawa / CST 2024: Patryk Gorzkiewicz „Sport”

CST – Scena, V edycja, 2024: Patryk Gorzkiewicz „Sport”. Grafika: materiały własne organizatora

Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na spektakl Sport w choreografii Patryka Gorzkiewicza. Wydarzenie odbędzie się 9 maja o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach Centralnej Sceny Tańca 2024. Punktem wyjścia do stworzenia tego spektaklu była oficjalna decyzja o włączeniu breakingu do programu igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Decyzja spotkała się ze skrajnym odbiorem wśród tancerzy. Jedni widzą w tym nowe możliwości, inni – zagrożenie dla sztuki tanecznej i artyzmu.

Wersja do druku

Udostępnij

Groteskowe sceny przedstawiające taniec usportowiony i sport utaneczniony przeplatane będą refleksją nad ciemnymi stronami sportu oraz dysproporcją między zarobkami sportowców i tancerzy, stawiając ostatecznie fundamentalne pytanie: Czy taniec to sport?

Spektakl podda analizie sztukę taneczną jako jedną z najbardziej wymagających i uniwersalnych fizycznie dziedzin ruchowych, poprzez umieszczenie tancerzy w kontekście różnorodnych dyscyplin sportowych.

Realizatorzy  

Reżyseria: Patryk Gorzkiewicz
Choreografia: Patryk Gorzkiewicz oraz tancerze
Taniec: Alicja Lis, Aneta Przepióra, Julia Sawicz, Magdalena Nowak, Maja Kowalska, Zuzanna Kozak, Zuzanna Rydz, Adam Chadyniak, Jakub Tomaszewski, Jędrzej Indebski, Miłosz Kołosowski, Szymon Chojnacki, Tytus Zgoła
Muzyka oraz kolaż: Patryk Gorzkiewicz

Bilety dostępne: www.mik.waw.pl/repertuar lub w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury

Taniec, dialog, człowiek, kultura

Blok programowy Taniec, dialog, człowiek, kultura definiuje taniec jako narzędzie komunikacji – przekazujące treści i idee, docierające do różnych poziomów wrażliwości widza. W ramach tego bloku pokazywane są spektakle twórców młodego i starszego pokolenia, zespoły oraz duety, przedstawienia wykorzystujące różnorodne techniki ruchu: taniec współczesny, teatr fizyczny oraz sztuki pokrewne. Organizatorzy mają nadzieję, że ta różnorodność pozwoli publiczności budować i wzbogacać własny alfabet sztuki tańca.

CENTRALNA SCENA TAŃCA |CST-SCENA, V edycja, 2024

kuratorka: Katarzyna Stefanowicz, Fundacja Artystyczna PERFORM

koordynatorka: Magdalena Chabros, m.chabros@mik.waw.pl, Mazowiecki Instytut Kultury

organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM

współfinansowanie: miasto st. Warszawa

Patryk Gorzkiewicz „Sport”, zdjęcie ze spektaklu (dzięki uprzejmości reżysera)

Patryk Gorzkiewicz „Sport”, zdjęcie ze spektaklu (dzięki uprzejmości reżysera)

Patryk Gorzkiewicz „Sport”, zdjęcie ze spektaklu (dzięki uprzejmości reżysera)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close