Warszawa/Dzień Polin: Filip Szatarski i Kaya Kołodziejczyk – pokaz taneczny

Zdjęcie: Warszawa/Dzień Polin: Filip Szatarski i Kaya Kołodziejczyk – pokaz taneczny

Fot. Magdalena Starowieyska

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na pokaz taneczny, którego choreografia, przygotowana specjalnie na to wydarzenie, odnosić się będzie do legendy Polin. Wystapią: Kaya Kołodziejczyk i Filip Szatarski. Muzycy: Piotr Kurek i Hubert Zemler.

Dzień Polin w MHŻP to wyjątkowy dzień poświęcony legendzie Polin, która opowiada o przybyciu Żydów do Polski w średniowieczu. Legenda ta jest inspiracją dla całego muzeum i jego powstającej wystawy głównej.

***

 

Filip Szatarski –  tancerz, choreograf, dramaturg. Pochodzi z Gdańska. Zajmuje się badaniem związków szeroko pojętego teatru i tańca z muzyką oraz sztukami wizualnymi. Ponadto artysta zajmuje się realizacją choreografii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych w Polsce i za granicą.

 

Kaya Kołodziejczyk – tancerka i choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz szkoły tańca współczesnego P.A.R.T.S. w Brukseli oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main. Od kilku lat artystka realizuje własne projekty choreograficzne pokazywane w Belgii, Francji, Niemczech, Holandii i Polsce.

Oprawa muzyczna:

Piętnastka/Piotr Kurek/Hubert Zemler

Hubert Zemler – wykształcony akademicko perkusista; muzyk współtworzący kilka ważnych warszawskich zespołów sceny niezależnej. Przez lata zbierał doświadczenia ze skrajnie odległych muzycznych światów – od free jazzu (Kapacitron, Horny Trees), muzykę współczesną, (Arturas Bumsteinas, Zdzisław Piernik), world music (Ritmodelia, Calle Sol), rock i blues (Neurasja, Incarnations), po ambitny pop w zespole Natu.

 

Piotr Kurek – zamieszkały w Warszawie muzyk, multiinstumentalista. Kurek świadomie nawiązuje do najważniejszych muzycznych zjawisk przełomu lat 60. i 70. nadając im aktualny kontekst, jednocześnie unikając wyraźnej klasyfikacji. Cechą charakterystyczną jego utworów jest hipnotyczny rytm oraz bardzo bogate, pełne niuansów brzmienie instrumentów klawiszowych. Współpracował z licznymi muzykami i teatrami.

 

Wstęp wolny!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close