Warszawa: I Międzynarodowy Festiwal Warsaw Dance Days

Zdjęcie: Warszawa: I Międzynarodowy Festiwal Warsaw Dance Days

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Warsaw Dance Days startuje 11 listopada 2012 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Warsaw Dance Days to jedyne w swoim rodzaju święto tańca, promujące polskich artystów tworzących w kraju i poza jego granicami.

Artyści czynnie zajmujący się dziedziną sztuki tańca, zyskują unikalną możliwość wzajemnej konfrontacji technik i konwencji, w obrębie których poruszają się w swojej pracy. Widz natomiast ma szansę przyjrzeć się różnorodnym strategiom teatru tańca, skonfrontować z nimi swoje wyobrażenie o tym rodzaju sztuki i – być może niejeden raz dając się zaskoczyć – poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Warsaw Dance Days to także impreza inaugurująca Warszawskie Centrum Tańca – systemowy, autorski program Aleksandry Dziurosz, promujący taniec we wszystkich jego przejawach. Program Warszawskie Centrum Tańca będzie realizowany w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Janusza Matuszewskiego, których tematyką jest taniec.

Program:
11 listopada 2012 r., godz. 19.00, Sala Widowiskowa
Anioły” Warszawski Teatr Tańca (PL)
The Hype Ilona Roth i zespół Transitheart Productions (A)
Wstęp: 15 zł


12 listopada 2012 r., godz. 19.00, Sala Widowiskowa
DSM-IV.301.81 Polski Teatr Tańca (PL)
Sophie im. pu.re dance theatre (CZ)
Wstęp: 15 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: MCKiS (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki), ul. Elektoralna 12,

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close