Warszawa/ II „Warsaw Dance Days”: Warszawski Teatr Tańca „Pink Noise”

Zdjęcie: Warszawa/ II „Warsaw Dance Days”: Warszawski Teatr Tańca  „Pink Noise”

Na zdjęciu: Ulrike Hager. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Pink Noise, Warszawski Teatr Tańca (A/PL), Premiera, 45’

Czy cyganeria z przełomu wieków i kontrkultura punk są do siebie podobne? Obie czczą romantyczne i dobrowolne poczucie rozpadu i odrzucenie społecznego porządku. Austriacka choreografka Ulrike Hager spróbuje odpowiedzieć na to pytanie podczas 21-dniowej rezydencji w Warszawie, studiując spektakl Wacława Niżyńskiego pt. Popołudnie fauna – 100-letnią choreografię okresu fin de siecle. Popołudnie fauna było skandalem w roku 1912 roku. Tytuł ten stał się etykietą perfum w 2012 roku z hasłem promocyjnym: „Idź i sam zrób swój skandal” („Go ahead and make your own skandal”).

DIY – zrób to sam…

…Różowy hałas!

Ulrike Hager (A) | Urodzona w 1975 roku. Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Ukończyła studia w zakresie tańca współczesnego i pedagogiki tańca w IDA Institute of Bruckneruniversity w Linz (A). Jest również absolwentką studiów w Artschool – Department of New Dance Development SNDO w Amsterdamie. Była tancerką zespołu Editta Braun Company (Salzburg). Jest członkinią Zarządu RedSapata Tanzfabrik Linz. Założycielka i koordynatorka Festiwalu Tanzhafenfestival w Linz. Pracuje artystycznie w dziedzinie tańca, fotografii i filmu.

Wieczorowi towarzyszy Otwarte foyer – Akcja Space w wykonaniu Atelier WTT oraz multimedialna wystawa video z okazji Jubileuszu 5-lecia Warszawskiego Teatru Tańca (Foyer MCKiS).

Bilety: 20 zł
Bilety dostępne w siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00 – 19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380
Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul.  Elektoralna 12

Więcej o festiwalu

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: MCKiS (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki), ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close