Warszawa/Inkubator Sztuki: Renata Piotrowska-Auffret/Bojana Bauer „Wolność. Ćwiczenia i wariacje” – spotkanie w procesie researchu

Zdjęcie: Warszawa/Inkubator Sztuki: Renata Piotrowska-Auffret/Bojana Bauer „Wolność. Ćwiczenia i wariacje” – spotkanie w procesie researchu

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

Ćwiczymy wolność i nie wiemy, czy nas to przypadkiem nie wykończy…

W ramach cyklu Inkubator Sztuki Curie City w Warszawie zaprasza na spotkanie towarzyszące rezydencji i procesowi researchu Renaty Piotrowskiej-Auffret i Bojany Bauer do spektaklu Wolność. Ćwiczenia i wariacje. Podczas spotkania  Piotrowska-Auffret i Bauer podzielą się inspiracjami, refleksjami, materiałami teoretycznymi i praktycznymi. Porozmawiamy o wolności artysty dzisiaj, o wolności sztuki dzisiaj, o relacji między choreografem i dramaturgiem. W ramach spotkania odbędą się: czytanie tekstów, dyskusja i projekcje.

Po makabrycznym sukcesie Śmierć. Ćwiczenia i wariacje duetu Piotrowska-Auffret/Bauer ich współpraca powraca! Tym razem choreografka i dramaturżka chcą zmierzyć się wraz z zaproszonymi gośćmi z kolejnym „wielkim słowem” i fenomenem obecnym w naszym życiu, który determinuje jacy jesteśmy i w jaki sposób funkcjonujemy: wolność. Śmierć dotyczy naszego życia biologicznego, natomiast fenomen wolności odnosi się do życia społecznego. Piotrowska-Auffret i Bauer chcą spojrzeć na wolność z perspektywy społecznej i politycznej. Research rozpoczną od ćwiczenia potencjalnej wolności z różnych perspektyw, czytania i dyskutowania.

Spektakl Wolność. Ćwiczenia i wariacje będzie można zobaczyć na jesieni 2017.

 

Organizator i producent wydarzenia: Curie City. Kuratorką programu Inkubator Sztuki jest Joanna Klass.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Curie City, al. Jerozolimskie 51 (obok Żabki).

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close