Warszawa: Ken Mai – warsztaty „Estetyka butoh”

Zdjęcie: Warszawa: Ken Mai – warsztaty „Estetyka butoh”

Fot. z materiałów artysty.

Wersja do druku

Udostępnij

W swoim nauczaniu Ken Mai łączy Butoh i Zen, które praktykował 20 lat w świątyni i klasztorze w Kioto w Japonii. Na warsztacie koncentruje się na naturalnym ruchu oraz różnych metodach pracy z ruchem i używaniu wyobraźni. Obserwując ciało, umysł, zmysły, emocje, oddech, można odkryć niewidzialną energię ukrytą za widzialnym ruchem i to jak odnoszą się do siebie. Słuchanie, widzenie dźwięku ruchu i cisza są kluczem do otwarcie twojej kreatywności.

Ken Mai jest japońskim tancerzem butoh, choreografem i nauczycielem, mieszkającym obecnie w Helsinkach w Finlandii. Studiował unikalny styl obu twórców butoh: Kazuo Ohno i Tatsumi Hijikaty, a także niemiecki taniec ekspresyjonistyczny, który miał znaczacy wpływ na butoh. Styl tańca i nauczania Ken Mai jest kombinacją butoh i elementów aktorstwa, gimnastyki, sztuk walki, śpiewu, jogi i medytacji Zen. Ken Mai prowadzi warsztaty, występuje, reżyseruje współpracując z uznanymi muzykami,
rzeźbiarzami, malarzami, artystami sztuk wizualnych w całej Europie, Rosji, Meksyku, Himalajach i Japonii.
http://www.kenmaibutoh.com

Cena warsztatu: 350 zł do 15 listopada, po 15 listopada cena 380 zł
Zapisy i informacje: Sylwia Hanff limenbutoh@wp.pl, tel. 607 640 208
STRONA WYDARZENIA www.butoh.8log.pl

Pobyt artysty w Polsce odbywa się na zaproszenie Sylwii Hanff/Teatr Limen we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga Południe w Warszawie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Centrum Promocji Kultury, w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2, w godz. 10.00-17.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close