Warszawa: „Kobieta Kalendarz #1 Ekspozycja” – instalacja + dyskusja

Zdjęcie: Warszawa: „Kobieta Kalendarz #1 Ekspozycja” – instalacja + dyskusja

Fot. Rami Shaya.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sztuka Ciała zapraszana otwarty pokaz instalacji teatralnej Kobieta Kalendarz #1 Ekspozycja, w której biorą udział kobiety z Fundacji, prezentujące swoje spojrzenie na temat kobiecości. Ten rodzaj kobiecego manifestu bliski jest działaniom performatywnym – przypomina galerię żywych eksponatów. Każda z kobiet na swój symboliczny sposób „opowiada” swój własny kawałek świata, swoją codzienność wraz z towarzyszącymi jej rytuałami. Po zakończeniu działań aktorek, pozostawione przez nie stanowiska stają się pretekstem dla widzów do własnych, spontanicznych działań oraz prób odnalezienia się w wykreowanych przez kobiety światach.
Muzykę do działania skomponował i wykonał Sambor Dudziński.

Po prezentacji porozmawiamy o typach, rolach, stereotypach, o tym, co się na scenie wydarzyło, a czego być może według widzów zabrakło, aby nasycić treścią hasło KOBIETA.

Prezentacja jest częścią większego projektu

Więcej informacji

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12. WSTĘP WOLNY

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close