Warszawa/Lepsza ja: Marta Ziółek „Pamela w galerii”

Zdjęcie: Warszawa/Lepsza ja: Marta Ziółek „Pamela w galerii”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy.

Pamela w galerii to pierwsza performatywna odsłona zainicjowanego przez artystkę projektu Pamela, który koncentruje się wokół współczesnej figury trickstera i nowej rytualności. W zależności od miejsca i przestrzeni polega on na permanentnej zmianie formuły zadania/rytuału. Zaproszeni goście będą się wcielać w Pamelę i kreować/infekować jej świat.

Trzydniowy seans z Pamelą to rodzaj otwartego performansu/wystawy, której towarzyszyć będą grupowe ceremonie i indywidulane rytuały. Całość zostanie zamknięta grupową uroczystością.

Trailer

Pamela – Marta Ziółek / Rafał Dominik / Joanna Ostrowska / Halszka Sokołowska / Katarzyna Wolińska / Hana Umeda / Lubomir
Grzelak / Dunia Pacheco /Aleksandra Misztur / Agata Mickiewicz / Weronika Murek

Marta Ziółek – choreografka i performerka. Studiowała na Międzywydziałowych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i w School for New Dance Development w Amsterdamie. W swojej pracy operuje językiem popkultury i nowych technologii, interesuje się zagadnieniem tożsamości i nowymi rytuałami, bada granice między sztukami wizualnymi, sztuką performatywną i choreografią.

Wstęp w cenie biletu.

***

Pełen program wystawy Lepsza ja:

7–9.07 Dominika Olszowy
11–16.07 Nina Cristante
18–23.07 Centrum w Ruchu
25–30.07 Xavier Cha
1–6.08 Cally Spooner
8–13.08 Marta Ziółek
15–20.08 Jennifer Lacey
25–27.08 Paweł Sakowicz

Przez cały czas trwania wystawy w dolnych salach Zachęty odbywać się będą zajęcia jogi. Nauczyciele z Shakti Szkoły Jogi poprowadzą cykl zajęć metodą B. K. S. Iyengara, zarówno w grupach dla początkujących, jak i dla tych, którzy już mieli do czynienia z jogą.

Więcej informacji: zacheta.art.pl/pl/wystawy/lepsza-ja

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3; godz. 17.00-20.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close