Warszawa/Letni przegląd Teatru Ochoty 2018: Helena Ganjalyan „Melt”

Zdjęcie: Warszawa/Letni przegląd Teatru Ochoty 2018: Helena Ganjalyan „Melt”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Letniego przeglądu Teatru Ochoty odbędzie się spektakl Melt w reżyserii Heleny Ganjalyan. Monodram oparty na pracy z figurą Ofelii z szekspirowskiego Hamleta. Słowo przeplata się w naprzemiennej grze z ruchem, gestem, abstrakcyjną formą wizualną.

 

Ofelia wytwarza własny język swojej fizyczności, seksualności, próbuje wyjść poza służalcze „tak Ojcze”, w którym wielokrotnie zamyka ją autor. To kobieta, która nieustannie stwarza się między nakazem a zakazem, która zawsze jest wobec/względem. Słowo przeplata się w naprzemiennej grze z ruchem, gestem, abstrakcyjną formą wizualną.

„melt” – z ang. „tonąć”, ale także „stopić”, „topić”, „rozpuszczać”, „zatopić”, „zagłuszać”, „wzruszać” – rozpracowuje finalny motyw Ofelii, szukając jego rozwiązania nie tylko w dosłownym szekspirowskim ujęciu, ale także w rodzaju wejścia w stan nieobecności, nieuwagi, bycia poza swoim ciałem i jego działaniami, bycia obok.

koncepcja, reżyseria, wykonanie: Helena Ganjalyan
muzyka: Yasuhiro Morinaga
premiera: 20. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

Cena: 30/20 zł

***

Letni Przegląd Teatru Ochoty 2018 rozpocznie się 29 czerwca i zakończy 14 lipca. Tegoroczna edycja wakacyjnego cyklu spektakli i wydarzeń około teatralnych na Ochocie rozegra się pod hasłem relacji i przyjaźni.

Program Przeglądu tworzą spektakle, koncerty i projekty pracowników i współpracowników Teatru. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in.  Wycieka ze mnie samo złoto z eksperymentalną choreografią Renaty Piotrowskiej – Auffret (współpracowniczki tutejszego Ogniska Teatralnego), koncert zespołu The Freuders (z teatralnym akustykiem na gitarze basowej) czy nagrodzony na tegorocznym OFF Kontrapunkcie Spis kobiet Alicji Brudło (na co dzień zajmującej się promocją teatru). Nie zabraknie również autorskich projektów w wykonaniu artystów znanych z poprzednich spektakli Teatru Ochoty. Na Przeglądzie zagrają aktorzy Zatoki Suma, Oskar Malinowski (spektakl taneczny #DBRMPP) i Helena Ganjalyan  (spektakl taneczny Melt), Aleksandra Bożek-Muszyńska ze spektaklu Księżycowo (spektakl taneczny Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji) czy Tomasz Krzemiński z 33 powieści, które każdy powinien znać (koncert  Piosenki nie tylko o miłości).

Kalendarium

29 czerwca godz.19.00  Wycieka ze mnie samo złoto

30 czerwca godz.11.00 Głośne czytanie/ na rowerze

30 czerwca godz.19.00 T.C.M MUSIC koncert

1 lipca godz. 20.00  #DBRMPP

6 lipca godz. 19.00 Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji

7 lipca godz. 19.00 Melt

8 lipca godz. 20.00 Piosenki nie tylko o miłości koncert

13 lipca godz. 20.00 ,,The Freuders” koncert

14 lipca godz. 19.00 Spis kobiet

14 lipca godz. 20.30 Tarapaty koncert

Szczegóły: www.teatrochoty.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Mikołaja Reja 9

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close