Warszawa/Letni przegląd Teatru Ochoty 2018: Renata Piotrowska-Auffret „Wycieka ze mnie samo złoto”

Zdjęcie: Warszawa/Letni przegląd Teatru Ochoty 2018: Renata Piotrowska-Auffret „Wycieka ze mnie samo złoto”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Letniego przeglądu Teatru Ochoty odbędzie się spektakl Wycieka ze mnie samo złoto w choreografii Renaty Piotrowskiej – Auffret. Wielu kobietom pragnienie, by urodzić dziecko, wydaje się oczywiste: jest silne i nie podlega wątpliwościom. Co jednak, jeżeli pragnienie to zostaje odrzucone, podlegając jednocześnie kategoriom prawa? W swojej nowej pracy  Piotrowska-Auffret bada ten obszar. Artystka opiera się zarówno na osobistej historii, jak i na narracjach innych kobiet, by podążyć za kobiecym pragnieniem posiadania dzieci poprzez sieć polityk reprodukcji, rozmaitych obietnic, ideologii i prób wykorzystywania oraz przyglądając się relacji między życiem prywatnym a zawodowym.

Jak dużo inwestujemy w pracę i życie? Jaką wartość nadajemy temu co produkujemy i reprodukujemy w celu spełnienia osobistego pragnienia? A w pracy, w sztuce? Jak daleko możemy się posunąć? I dlaczego?

koncepcja, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
wykonanie i teksty: Renata Piotrowska-Auffret i goście
współpraca: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Osowicz
dramaturgia: Bojana Bauer, Renata Piotrowska-Auffret
konsultacje dramaturgiczne: Magdalena Ptasznik
współpraca przy redakcji tekstów: Michał Kurkowski
światło: Monika Krześniak
oprawa wizualna: Aleksandra Osowicz
opracowanie muzyczne: Renata Piotrowska-Auffret i goście
organizatorzy: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
kooprodukcja: MAAT Festiwal – Centrum Kultury w Lublinie
partnerzy: Nowy Teatr, Wawerskie Centrum Kultury, Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Muzyki i Tańca, Narodowe Centrum w Paryżu

Cena: 30/20 zł

***

Letni Przegląd Teatru Ochoty 2018 rozpocznie się 29 czerwca i zakończy 14 lipca. Tegoroczna edycja wakacyjnego cyklu spektakli i wydarzeń około teatralnych na Ochocie rozegra się pod hasłem relacji i przyjaźni.

Program Przeglądu tworzą spektakle, koncerty i projekty pracowników i współpracowników Teatru. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in.  Wycieka ze mnie samo złoto z eksperymentalną choreografią Renaty Piotrowskiej – Auffret (współpracowniczki tutejszego Ogniska Teatralnego), koncert zespołu The Freuders (z teatralnym akustykiem na gitarze basowej) czy nagrodzony na tegorocznym OFF Kontrapunkcie Spis kobiet Alicji Brudło (na co dzień zajmującej się promocją teatru). Nie zabraknie również autorskich projektów w wykonaniu artystów znanych z poprzednich spektakli Teatru Ochoty. Na Przeglądzie zagrają aktorzy Zatoki Suma, Oskar Malinowski (spektakl taneczny #DBRMPP) i Helena Ganjalyan  (spektakl taneczny Melt), Aleksandra Bożek-Muszyńska ze spektaklu Księżycowo (spektakl taneczny Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji) czy Tomasz Krzemiński z 33 powieści, które każdy powinien znać (koncert ,,Piosenki nie tylko o miłości”).

 

Kalendarium

29 czerwca godz.19.00  Wycieka ze mnie samo złoto

30 czerwca godz.11.00 Głośne czytanie/ na rowerze

30 czerwca godz.19.00 T.C.M MUSIC koncert

1 lipca godz. 20.00  #DBRMPP

6 lipca godz. 19.00 Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji

7 lipca godz. 19.00 Melt

8 lipca godz. 20.00 Piosenki nie tylko o miłości koncert

13 lipca godz. 20.00 ,,The Freuders” koncert

14 lipca godz. 19.00 Spis kobiet

14 lipca godz. 20.30 Tarapaty koncert

Szczegóły: www.teatrochoty.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Mikołaja Reja 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close