Warszawa/Made in POLIN 2015: Krakowski Teatr Tańca „Nesting” – chor. Idan Cohen

Zdjęcie: Warszawa/Made in POLIN 2015: Krakowski Teatr Tańca „Nesting” – chor. Idan Cohen

Fot. Radosław Szymański.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl tańca Nesting przeprowadzi widza przez kulturowy szlak między Polską a Izraelem. Przy pomocy obrazów, ruchu i dźwięku pomoże nam uzmysłowić sobie nie zawsze wyraźne powiązania tych dwóch kultur. Twórcy podejmą temat zerwanych więzi pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. W holu muzeum rozegra się spektakl tańca, będący efektem wspólnej pracy izraelskiego choreografa Idana Cohena z tancerzami Krakowskiego Teatru Tańca. W spektaklu wypowiedzą się młodzi artyści, którzy swoje odkrycia i tezę ujmą w plastycznym obrazie, przemówią ciałem i emocjami. Opierając się na koncepcji drzewa genealogicznego i gniazd wybudowanych z kulturowych wspomnień Nesting/Gnieżdżenie opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca.

Bilety: 30 zł i 20 zł dostępne na www.bilety.polin.pl

***

Nesting – spektakl teatru tańca, będący efektem wspólnej pracy wybitnego izraelskiego choreografa Idana Cohena z tancerzami Krakowskiego Teatru Tańca, współorganizowany przez Krakowski Teatr Tańca, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Partnerami projektu są Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Instytut Polski w Tel Awiwie oraz Festiwal Kultury Żydowskiej.

NESTING, nazwany od czasownika oznaczającego wicie gniazda, przeprowadzi widza przez kulturowy szlak między Polską a Izraelem, śledząc nie zawsze wyraźne więzi kulturowe między naszą przeszłością i teraźniejszością. Od dawna dyskutowane relacje polsko-żydowskie, w spektaklu zyskają nową perspektywę. Wypowiedzą się młodzi artyści, którzy swoje odkrycia i tezę ujmą w plastycznym obrazie, w ruchu, dźwięku. Tancerze przemówią ciałem i emocjami.

Asystent choreografa: Eryk Makohon
Światło: Eryk Makohon
Występują: Paweł Łyskawa, Magdalena Skowron, Dominik Więcek,  Katarzyna Węglowska-Król/Katarzyna Żminkowska-Szymańska

Spektakl „NESTING” realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2015

Logo IMIT (miniaturka)

Made in POLIN to trzydniowe święto z okazji pierwszych urodzin wystawy stałej w Muzeum POLIN. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Podróży przemian. W rok po otwarciu wspólnie z widzami, artystami i animatorami kultury  spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym jest przemiana i w jaki sposób można ją przeżyć odwiedzając muzeum. Wśród bogatego programu wydarzeń znalazły się trzy wyjątkowe realizacje teatralne: spektakl tańca Nesting, który za pomocą dźwięku, ruchu i obrazów przeprowadzi widza między Polską a Izraelem, eksperymentalny projekt o poszukiwaniu tożsamości z udziałem Agnieszki Przepiórskiej oraz realizowane na żywo słuchowisko oparte na utworze Franza Kafki pt. Przemiana. W roli narratora wystąpi Robert Więckiewicz.

Więcej informacji: www.polin.pl/pl/made-in-polin

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close