Warszawa: Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo „Atsu”

Zdjęcie: Warszawa: Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo „Atsu”

Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo "Atsu". Fot. Sandra Wilk

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na spektakl Atsu (pokaz work in progres) w choreografii i wykonaniu Magdaleny Wójcik oraz Stefano Otoyo.

Wersja do druku

Udostępnij

W języku japońskim słowo atsu oznacza nacisk oraz presje. Bazą do ruchu w spektaklu jest japoński masaż shiatsu, w którym masujący drugą osobę wykonuje swego rodzaju choreografię.

Atsu to inkwizycja, która zaczyna się od ceremonii dwojga nieznajomych, aż po korzenie symbolicznego znaczenia wszystkiego, co nas otacza i czego nie doceniamy, a w rzeczywistości może nas gnębi i trzyma w mentalnej klatce.

Czy naprawdę sami podejmujemy decyzje, czy też w jakiś sposób kierujemy się presją: kulturową, społeczną, polityczną, rasową?
Co jeśli intymny związek między dwojgiem ludzi jest prawdziwym badaniem, które należy przeprowadzić, aby wydostać się z czasu i przestrzeni i odkryć, że nic nie istnieje poza miłością w większym tego słowa znaczeniu?

Twórcy spektaklu nie udzielają odpowiedzi, ale zadają pytania i zapraszają do refleksji.

„Atsu” w delikatny, mistyczny i spokojny sposób pokazywał przenikanie się kultur. Początkowo choreografia Magdaleny Wójcik i Stefano Otoyo była spokojną podróżą przez rozmaite elementy tradycji Wschodu (w tym przez medytację, jogę, itp.), która zetknęła się w finale z dynamicznym zachodnim tańcem (ze skokami, floor work i scenami synchronicznymi). Całość była wciągająca i naprawdę zaskakująca.

Sandra Wilk / www.stronatanca.pl

Spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności Warszawskiego Konkursu Choreograficznego 2022.

Choreografia i wykonanie: Magdalena Wójcik, Stefano Otoyo

Magdalena Wójcik to tancerka E.sperimenti Dance Company oraz instruktor tańca współczesnego w Rzymie. Po 3-letniej współpracy z Sopockim Teatrem Tańca, odbyła roczny trening pod dyrekcją Roberto Zappali. W 2015 roku rozpoczęła współpracę z Elia Mrak oraz Nancy Lopez (USA), Sharon Fridman, Paolo Mohowich oraz Valerio Longo. Podczas pobytu na Sycylii realizowała się również jako choreograf, jej prace zostały pokazane w Scenario Publico oraz Acitrezza. W jej doświadczeniach nie zabrakło również przygody z You Can Dance w 6. edycji programu. Obecnie kontynuuje swój rozwój jako tancerka, współpracując z młodym gwiazdorem choreografii Moritzem Ostruchnjakiem i poszerza wiedzę z zakresu psychologii, która zawsze była jej pasją.

Stefano Otoyo  – tancerz tańca współczesnego oraz hip-hop, od 2010 roku związany z E.sperimenti Dance Company z Rzymu. Od 2010 roku związany z teatrem. Obecnie mieszka w Warszawie i współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania, naucza techniki Flow Dynamics. Jest współtwórcą projektu Coda Dance Movement. Ma za sobą światowe tournée, występy we włoskiej telewizji i wygrane w Hip hop Battle. Obecnie jego praktyka i rozwój kierują się ku poznawaniu ciała, świadomości oraz improwizacji, łącząc różne style taneczne.

Czas trwania: 30 min.

Więcej o wydarzeniu: https://fb.me/e/3lnLCe40w

Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo "Atsu". Fot. Sandra Wilk

Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo "Atsu". Fot. Sandra Wilk

Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo "Atsu". Fot. Sandra Wilk

Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo "Atsu". Fot. Sandra Wilk

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania, ul. Bruna 9

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close