Warszawa: Marta Ankiersztejn „Closeness” – wystawa fotografii

Zdjęcie: Warszawa: Marta Ankiersztejn „Closeness”  – wystawa fotografii

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Marta Ankiersztejn, fotografka dokumentująca działania taneczne, zaprasza na swoją nową wystawę w Stacji Muranów w Warszawie. Wernisaż odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 18.00.

Artystka: „Co to znaczy być blisko z drugą osobą? Czy możliwe jest totalne połączenie dwojga ludzi? Czy cielesna symbioza odpowiada tej duchowej? Zaprosiłam do swojego studia pary, których związki są silne dzięki wzajemności. Polega ona na ofiarowaniu sobie wsparcia, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Wartości te – mimo że są podstawowe – nie tak często towarzyszą relacjom międzyludzkim. Bohaterowie mojej opowieści, stają się żywymi dowodami na istnienie miłości opartej na silnych fundamentach. Jako fotografka od początku swojej twórczej drogi badam ciało jako znak – przekaźnik metafor i sensów. Wciąż na nowo podejmuję temat tajemnicy zaklętej w ludzkim organizmie i jego zewnętrznym reprezentacjom. Każda podróż w zakątki ciała człowieka staje się dla mnie źródłem kolejnych poszukiwań a także zmusza do stawiania nowych pytań. W tym cyklu fotografii prezentuję 8 par, dla których wartościami nadrzędnymi w związku są uczucie, bliskość i oddanie. Nasze intymne spotkania zaowocowały serią zdjęć przywracających wiarę w możliwość połączenia absolutnego z drugim człowiekiem, w piękno spotkania bratniej duszy. Swoją opowieść snuję za pomocą subtelnych gestów, nieoczywistych splotów, cielesnych kalamburów, które pozwalają widzowi na intymne spotkanie z miłością w najczystszej postaci.”.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Stacja Muranów, ul. Gen Andersa 13

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close